İŞKUR Üzerinden Büyükşehir Belediyesine KPSS Puan Şartsız Personel Alımı Yapılacak!

Kamu kurum ve kuruluşlarında iş arayışında olanları yakından ilgilendiren personel alımı ilanları, Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yayınlanmaya devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana iş arayışında olan vatandaşlar ile personel alımı yapan özel sektör ya da kamu kuruluşlarının ilanlarını buluşturmaya devam ederek istihdama katkı sağlayan Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) internet sayfasındaki “kurum dışı kamu işçi alımı ilanları” kategorisi üzerinden yeni bir personel alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilana göre Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde daimi olarak istihdam edilecek en az lise mezunu personel alımı yaptığı bildirildi. 21 Mayıs tarihinde başlayan personel alımı başvurularının 23 Mayıs tarihine kadar devam edeceği açıklandı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı. İŞKUR’un resmi internet sitesinde “kurum dışı kamu işçi alımı ilanları” kategorisi üzerinden yapılan personel alımı ilanından Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde daimi olarak görevlendirilecek en az lise mezunu adayların “Şoför” kadrosunda istihdam edileceği bildirildi. Adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartının aranmadığı bildirildi. KPSS puanı bulunmayan adayların başvuruda bulunabileceği Eskişehir Büyükşehir Belediyesi şoför alımı ilanında ayrıca başvuru tarihleri, başvuru adresi ve müracaat koşulları gibi detaylar da yer aldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şoför Alımı Başvuru Şartları

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyen en az lise mezunu adayların müracaat edebilecekleri ilanlar arasında yer alan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyenler için müracaat koşulları açıklandı. Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) kurum dışı kamu işçi alımı kategorisi üzerinden duyurulan ilanda adayların şu başvuru şartlarını taşımaları gerektiği bildirildi:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Sadece erkek adaylar başvurabilir
 • 18 yaşından büyük olmak
 • Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesindeki süreler geçmiş olsa bile, kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak
 • C sınıfı (eski) ehliyet sahibi olmak
 • İlan edilen şoför kadrosu için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak
 • Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde şoför olarak görev yapacak en az lise ve dengi okul mezunu olmak
 • Şoför kadrosu için başvuru yaptığına dair dilekçe ile müracaat etmek

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların özgeçmiş belgelerini hazırlayarak esparkpeyzaj.cv@gmail.com adresine özgeçmiş gönderilmesi gerektiği açıklandı. Online platform dışındaki başvuruların Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından kabul edilmeyeceği açıklandı. İlana başvuruların en geç 23 Mayıs 2020 saat 23:59’a kadar Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin belirtmiş olduğu adrese mail olarak yapılması gerektiği duyuruldu. Gönderilen özgeçmişler değerlendirildikten sonra personel alımı yapılan şoför kadrosuna uygun bulunan geçmiş sahiplerinin görüşmeye çağırılacağı açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu