İŞKUR Üzerinden Belediyeye En Az İlköğretim Mezunu Personel Alınacak

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyen kişileri yakından ilgilendiren personel alımı ilanları, Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden duyurulmaya devam ediliyor. Son olarak Pehlivanköy Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan personel alımı ilanına göre, belediye bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere en az ilköğretim mezunu adaylar arasından beden işçisi alımı yapılacağı açıklandı. Pehlivanköy Belediye Başkanlığı’nda çeşitli işlerde görevlendirilmek üzere işe alınacak beden işçisi kadrosuna başvuruda bulunmak isteyen adaylar için adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı. Ayrıca adayların bu ilana başvuruda bulunabilmeleri için İŞKUR veri tabanına kayıtlı ve işsiz olmaları gerektiği bildirildi. Pehlivanköy Belediye Başkanlığı en az ilköğretim mezunu beden işçisi alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizden takip edebilirsiniz.

Pehlivanköy Belediye Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yeni bir personel alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilana göre belediye bünyesinde çeşitli işlerde görevlendirilmek üzere beden işçisi kadrosuna, en az ilkokul mezunu adaylar arasından yeni personel alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuruların 30 Nisan 2020 tarihi itibarıyla resmen başladığı belirtilirken, bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların en geç 4 Mayıs 2020 tarihine kadar başvuru işlemlerini İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden tamamlamaları gerektiği bildirildi.

Pehlivanköy Belediye Başkanlığı Beden İşçisi Alımı İlan Detayları

İŞKUR resmi internet sitesinde “kurum dışı işçi alımı” kategorisi üzerinden kamuoyuna duyurulan Pehlivanköy Belediye Başkanlığı beden işçisi alımı ilanına ayrıca belediye bünyesinde daimi olarak istihdam edilecek personel alımı için adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. İlan şartlarını taşıyan adayların, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilecekleri bildirildi. Başvuruların online platform dışında, İŞKUR il müdürlüklerinden, hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de yapılabileceği açıklandı.

Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edileceği ve ilana başvuru yapacak öncelikli adayların, başvuruda bulunacakları listeyi müracaat sırasında işaretleyerek seçmelerinin zorunlu olduğu duyuruldu. İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilan olan Pehlivanköy Belediye Başkanlığı beden işçisi alımı ilanında öncelikliler de dahil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak kadar sayıda yedek adayın doğrudan kura sonucu belirleneceği açıklandı.

Pehlivanköy Belediye Başkanlığı Beden İşçisi Alımı Başvuru Şartları

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinde yer alan “kurum dışı kamu işçi alımı” kategorisi üzerinden duyurulan Pehlivanköy Belediye Başkanlığı bünyesinde beden işçisi alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

  • T.C. vatandaşı olmak
  • En az ilköğretim mezunu olmak
  • Görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu ve bulaşıcı hastalığı olmaması
  • Erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamış, ertelemiş veya askerlik hizmetinden muaf olmaları
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamaları
  • Başvuracak adayların Pehlivanköy İlçesinde ikamet etmeleri

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların ilk etapta Pehlivanköy Belediye Başkanlığı bünyesinde çeşitli işlerde 5 ay 29 gün süreliğine çalıştırılacağı açıklandı. İstihdam edilen adayların Pehlivanköy Belediye Başkanlığının altyapı, üstyapı ve çevre düzenleme işleri yapacakları duyuruldu. Personel alımı kurası 6 Mayıs 2020 tarihinde saat 15.00’te Pehlivanköy Belediye Başkanlığı binasında noter huzurunda yapılacağı bildirildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Mrblar İstanbul Esenyurt da oturuyorum işsizim garsonluk ve inşaat dekorasyon alçı ve boya ustasıyım önceliğim bu işler başka işlerde varsa yaparım lütfen biran önce beni işe alın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu