İŞKUR Üzerinden Belediyeye En Az İlköğretim Mezunu Beden İşçisi Alımı Yapılacak

Kamu kurum ve kuruluşlarında işçi statüsünde çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanı yayınlandı. Kurulduğu günden bu yana iş arayan vatandaşlar ile personel alımı yapan kamu ve özel sektör kuruluşlarını bir araya getirmeye devam eden Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden Talas Belediyesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 12 beden işçisi alımı yapılacağı duyuruldu. En az ilköğretim mezunu adayların başvuruda bulunabileceği personel alımı ilanında son başvuru tarihi 24 Nisan 2020 olarak açıklandı. Talas Belediyesi bünyesinde daimi olarak istihdam edileceği açıklanan 12 beden işçisi kadrosuna başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. İŞKUR üzerinden belediyeye en az ilköğretim mezunu beden işçisi alımı ilanına başvuru işlemleri hakkında bilinmesi gereken detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinde yer alan “Kurum dışı kamu işçi alımı” kategorisinde Talas Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan beden işçisi personel alımı ilanı da yer aldı. En az ilköğretim mezunu adayların başvuruda bulunabileceği Talas Belediyesi beden işçisi alımı ilanına başvuruların 24 Nisan 2020 tarihinde sona ereceği açıklandı. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların müracaatlarının Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) internet sayfası üzerinden online platform aracılığıyla kabul edileceği bildirildi. Adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı olamadan işe alım yapılacağı ve belediye bünyesinde daimi olarak istihdam edileceği belirlenen beden işçisi personelinin alım sonuçlarının noter kurası ile gerçekleştirileceği açıklandı. Yayımlanan personel alımı ilanına göre Talas Belediye Başkanlığı, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere 12 beden işçisi alımı yapacak.

Talas Belediyesi 12 Beden İşçisi Alımı Başvuru Şatları

Talas Belediye Başkanlığı tarafından İŞKUR’un kurum dışı kamu işçi alımı kategorisinde yayınlanan personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru genel şartları şu şekilde açıklandı:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • En az ilköğretim mezunu olmak
  • Kamu haklarından mahrum bırakılmış olmamak
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak
  • Vardiyalı veya dönüşümlü çalışmaya engel durumu olmamak
  • Kayseri ili Melikgazi, Kocasinan veya Talas İlçelerinden birinde ikamet ediyor olmak
  • Çalıştırılacağı meslek kolunda çalışmasında sakınca olmadığına dair durumunu sağlık raporu ile belgelendirmek
  • İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerinde son başvuru tarihi itibariyle belirtilen bölümlerden mezun olmaları ya da belirtilen bölümlere ilişkin istenilen belgelere sahip olmak
  • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak

Talas Belediyesi’nin 12 beden işçisi alımı ilanında talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvuruların, ilan – sınav sürecinin her aşamasında reddedilebileceği açıklandı. Ayrıca işe alınacak işçilerin deneme süresi 2 ay olacağı ve deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi tek taraflı olarak Talas Belediye Başkanlığı tarafından feshedileceği belirtildi. Adaylarda istihdam sürecinde Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı aranmadığı ve kura usulü ile sözlü sınav yapılacağı duyuruldu. İstihdam edilen beden işçilerin ücretler taban asgari ücret üzerinden hesaplanacak olup yapılan işin mahiyetine göre sosyal haklarda değişiklik gösterebileceği açıklandı.

Talas Belediyesi Beden İşçisi Alımı Kura Çekimi

Türkiye’yi etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle, mevzuatına uygun olarak nöbetçi noter uygulaması kapsamında Noterler Birliğinin belirleyeceği çalışma takvimine göre mayıs ayında çalışacakları 05/05/2020 veya 06/05/2020 tarihlerinden birinde saat 10.00’da Kayseri 9. Noter’de noter huzurunda yapılacağı açıklandı. Adayların salgın tedbirleri nedeniyle toplu olarak bir araya gelmemeleri için kura çekimini sadece canlı olarak Talas Belediyesi’nin  www.talas.bel.tr adresinden izleyebileceği belirtildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu