İŞKUR Üzerinden 40 Şehirde Sınavsız Personel Alımı Yapılıyor!

Kurulduğu günden bu yana istihdamı artırma ve işsizlikle mücadelede büyük bir misyonu başarıyla sürdüren Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ülkenin dört bir yanındaki ilçe ve il müdürlüklerinin yanı sıra resmi internet sitesi üzerinden de milyonlara iş arayan vatandaşa umut ışığı olmaya devam ediyor. Kamuda ve özel sektörde personel alımı yapan işletmelerle iş arayanları bir araya getiren İŞKUR üzerinden 40 şehre sınav şartı olmadan personel alımı yapılacağı duyuruldu. İnternet üzerinden duyurulan ilanlara başvuruda bulunacak adaylarda en az ilkokul mezunu adayların istihdam edileceği açıklandı. İşbaşı ve mesleki eğitim kursları kapsamında İŞKUR üzerinden yapılan personel alımları ile ilgili olarak merak ettiğiniz tüm detayları haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

İŞKUR kamu kurum ve kuruluşlarının güncel personel alımı ilanlarının yanı sıra özel sektörde faaliyetlerini sürdüren çok sayıda işletmenin de iş ilanlarını yayınlamaya devam ediyor. Son olarak Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden yayınlanan duyuruda adaylardan mezuniyet şartı aranmadan, en az ilkokul mezunu adayların başvuruda bulunabileceği çok sayıda kadro ve pozisyona personel alımı yapılacağı açıklandı. Birbirinden farklı kadrolarda istihdam edilecek adayların 40 farklı şehirde personel alımı başvurularını tamamlamaları gerektiği belirtildi.

İŞKUR İşbaşı ve Mesleki Eğitim Kursları

Aralarında büro işçisi, eczane kalfası, lojistik personeli, satış uzmanı ve elemanı, sekreter, genel büro personeli, bilgisayar işletmeni, tekstil elemanı gibi daha pek çok işçi kadrolarına yapılan personel alımı ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. Türkiye İş Kurumu il ve ilçe müdürlükleri bünyesinde açılan işbaşı ve mesleki eğitim kursları kapsamında yapılan personel alımında adayların işbaşında eğitim göreceği kaydedildi.

İşbaşı ve mesleki eğitim kursları ile işe kabul edilen personeller, mesleklerini öğrenmek için işbaşında eğitim görerek çalışmaya devam edeceği açıklandı. Adayların mesleği öğrenmelerinden sonra işe başlangıçları yapılıp hem iş hem de meslek sahibi olabilecekleri kaydedildi.

İŞKUR İşbaşı ve Mesleki Eğitim Kursları Başvuru Genel Şartları

İŞKUR üzerinden güncel özel sektör iş ilanlarına başvuruda bulunarak hem meslek hem de iş sahibi olmak isteyen adaylarda bazı genel başvuru şartları arandığı açıklandı. Türkiye’nin 40 farklı ilinde İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden duyurulan işbaşı ve mesleki eğitim kurslarına başvuruda bulunmak isteyen adayların yerine getirmesi gereken başvuru genel şartları şu şekilde sıralandı:

 • T.C. vatandaşı olmak,
 • İŞKUR veri tabanına kayıtlı işsiz olmak,
 • Başvuru tarihi itibarıyla 15 yaşını tamamlamış olmak,
 • İşverenin birinci ya da ikinci dereceden kan hısmı ya da eşi olmamak,
 • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli aylığı alıyor olmamak,
 • Programın başlama tarihinden itibaren önceki 3 aylık dönemde programa başvuruda bulunan özel sektör işvereninin işyerinde çalışmış olmamak,
 • İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak

İŞKUR İş ve Meslek Kursları Açılan Şehirler ve Kadrolar

 • Kocaeli – Metal mamuller montaj işçisi – Son başvuru tarihi: 14 Şubat 2020
 • Edirne – Fırıncı Ustası / Unlu mamuller – Son başvuru tarihi: 14 Şubat 2020
 • Uşak Konfeksiyon işçisi – Son başvuru tarihi: 15 Şubat 2020
 • Antalya Garson – Son başvuru tarihi: 14 Şubat 2020
 • Batman – Dokuma konfeksiyon makineci – Son başvuru tarihi: 16 Şubat 2020
 • Rize – Fitnıs eğitmeni – Son başvuru tarihi: 16 Şubat 2020

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu