İŞKUR Üzerinden 14 Bin Sürekli İşçi Alımı Yapılıyor!

Kamu kurum ve kuruluşlarının personel alımı ilanlarının yanı sıra özel sektörde faaliyet gösteren şirketlerin de iş ilanlarını kamuoyuna duyuran Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yeni personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediliyor. Son olarak Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek 14 bin sürekli işçi alımı ilanına başvurular İŞKUR resmi internet sayfası aracılığıyla iş arayan vatandaşların bilgisine sunuldu. Başvuru tarihleri ve hangi kadrolara sürekli işçi alımı yapılacağına dair detaylı bilgileri online platformdan yayınlandı. Başvuru şartları ve alım yapılan şehirler de dahil olmak üzere İŞKUR üzerinden 14 bin sürekli işçi alımı ilanı hakkında bilinmesi gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı, birbirinden farklı şehirlerde bulunan hastanelerde daimi olarak istihdam etmek üzere en az ilkokul mezunu adaylar arasından, sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu. bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı aranmadığı da ifade edildi. Hastanelerde sürekli işçi olarak çalıştırmak üzere yapılan 14 bin personel alımı ilanına başvuruların bugün itibarıyla resmen başladığı açıklandı. Başvurularını tamamlamak isteyen adayların en geç 30 Mart 2020 tarihine kadar Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) il müdürlükleri veya hizmet merkezleri üzerinden ya da İŞKUR resmi internet sayfası aracılığıyla başvurularını tamamlamaları gerektiği bildirildi.

İŞKUR Alım Yapılacak Kadrolar ve İşçileri Görevleri

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinde yayınlanan 14 bin sürekli işçi alımı ilanında hangi kadrolara alım yapılacağı ve bu mesleklerde istihdam edilenlerin hangi hizmetleri yürüteceği açıklandı. Buna göre hastanelere yapılan personel alımında kadrolar ve işe alınacak personelin yapacağı görevler şu şekilde açıklandı:

Temizlik görevlisi: Hastanelerin ameliyathane, morg, tuvalet, poliklinik yapılan yerler, acil sağlık hizmetinin yürütüldüğü alanlar, yataklı servisler, laboratuvarlar, görüntüleme alanları, kamu hizmeti yürütülen idari ve diğer sağlık birimleri, ek hizmet birimleri ile tesisin temizlik yapılması gereken her türlü alanında, ilgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb. mevzuatta belirtilen temizlik hizmetleri ile idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürütmek

Silahsız güvenlik görevlisi: İlgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb. mevzuatta belirtilen koruma ve güvenlik hizmetleri ile idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürütmek

Hastane klinik destek elemanı: Sağlık meslek mensuplarının nezaretinde yardımcı olarak çalışır, ayrıca hastaların bakımına yönelik yardımcı hizmetler (hastaların günlük yaşam aktivitelerinin yerine getirilmesi, beslenme programının uygulanması, kişisel bakım ve temizliği ile sağlık hizmetlerine ulaşımında yardımcı olur ve refakat eder) ile ilgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb. mevzuatta belirtilen hizmetler ve idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürütmek.

Aşçı: İlgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb. mevzuatta belirtilen yemek hizmetleri (yemekleri hazırlar ve pişirir, mutfaktaki çalışmaları organize eder) ile idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürütmek

İŞKUR 14 Bin Personel Alımı Başvuru İşlemleri

Sağlık Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen ilanlara başvuruların İŞKUR internet sitesi üzerinden 30 Mart 2020 tarihine kadar yapılması gerektiği bildirildi. Belirtilen kadrolarda başvuru şartlarını taşıyan adayların internet üzerinden başvurularının kabul edildiği açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu