İŞKUR Şehir Hastanelerine En Az Lise Mezunu Personel Alıyor

Türkiye’nin dört bir yanındaki iş arayan vatandaşları, yeni personel alımı yapan kamu ve özel sektör kurumları ile buluşturmaya devam eden Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yeni bir iş ilanı yayınlandı. Kariyerine şehir hastanelerinde çalışarak devam etmek isteyen adayları yakından ilgilendiren personel alımı ilanına en az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği belirtildi. Ankara’da bulunan şehir hastanesinde çalışmak isteyenlerin uyması gereken başvuru şartları ve yeni istihdam edilecek personelin çalışma koşulları ile görevleri de açıklandı. Ankara şehir hastanesine yeni personel alımı ilanı hakkında merak edilen tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) internet sitesi üzerinde yer alan açık iş ilanları kategorisini yakından takip eden ve iş arayan vatandaşlar için yeni bir personel alımı ilanı yayınlandı. Özellikle şehir hastaneleri bünyesinde istihdam edilmek isteyenlerin yakından ilgilendiği ilana göre Ankara Şehir Hastanesi bünyesinde yeni personel alımı gerçekleştirileceği belirtildi. Şehir hastanesi personel alım ilanı detaylarında, başvuruları kabul edilip kurum bünyesinde çalışmaya başlayacak adayların görevleri ve sorumlulukları da açıklandı. Başvuruları onaylanana personelin Ankara Şehir Hastanesi bünyesinde daimi olarak istihdam edileceği duyuruldu.

Ankara Şehir Hastanesi Kan Alma Sekreteri Alımı Yapacak

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanda, “Ankara Şehir Hastanesi’nde kan alma sekreteri pozisyonunda daimi olarak istihdam edilecek yeni personel aranıyor” ifadesi kullanıldı. Başvuruların internet ortamı üzerinden ya da Türkiye İş Kurumu’nun il ve ilçe müdürlüklerine şahsen müracaat edilerek yapılacağı belirtildi. İŞKUR veri tabanına kayıtlı olan tecrübeli veya tecrübesiz adayların 16 Nisan 2020 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerektiği belirtildi. En az lise mezunu öğrenim durumuna sahip adayların başvuruda bulunabileceği Ankara Şehir Hastanesi kan alma sekreteri alım ilanında ayrıca adaylarda aranan diğer başvuru şartları da açıklandı.

Şehir Hastanesi Personel Alımı Başvuru Şartları

Ankara Şehir Hastanesi bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere yeni kan alma sekreteri pozisyonuna personel alınacağı duyuruldu. Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden kurum dışı kamu personel alımı ilanları kategorisinde yer alan yeni ilana göre adayların en az lise mezunu olmaları gerektiği belirtildi. İlan detaylarında adaylarda aranan diğer başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

 • En az lise mezunu, tercihen Sağlık Meslek Liseleri’nin tıbbi sekreterlik bölümlerinden mezun
 • Tecrübeli veya tecrübesiz adaylar. İlgili pozisyonlarda en az 2 yıl deneyim sahibi olan adaylar tercih sebebi olacaktır.
 • Tercihen HBYS ve LBS sistemlerini aktif bir şekilde kullanabilen
 • İletişim becerileri yüksek, insan ilişkilerinde başarılı
 • Ekip çalışmasına yatkın ve güler yüzlü hizmet anlayışını benimsemiş
 • MS Office (Word, Excel vb) programlara hakim ve aktif bir şekilde kullanabilen
 • Hasta ve yakınları ile sağlıklı iletişim kurabilecek, empati yeteneği gelişmiş
 • Analitik düşünebilen sonuç odaklı çalışan
 • Ankara’da ikamet eden veya edebilecek olan

Şehir Hastanesi Kan Alma Sekreteri Görevleri ve Sorumlulukları

Ankara Şehir Hastanesi’nin İŞKUR internet sitesi üzerinden yayınladığı personel alımında ayrıca başvurusu kabul edilip işe alınan yeni personelin görev ve sorumlulukları da şu şekilde açıklandı:

 • Kan alma noktalarına hastaların kimliklerine göre örnek tüplerin hazırlanıp teslim edilmesi,
 • Hizmet içi ve dışı eğitimlerine katılıp tamamlamak,
 • Görev alanında iş güvenliği, akreditasyon ve ruhsat standartlarına uygun şekilde çalışmak
 • Görev alanında meydana gelen aksaklıkları yetkiliye bildirmek
 • Sorumlu oldukları malzemelerin haftalık istemlerini takip edip depodan talep oluşturmak

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu