İŞKUR Personel Alımı Yapan Belediyelerin İlanlarını Yayınladı!

Türkiye’de milyonlarca iş arayan vatandaşı, personel alımı yapan kamu ve özel sektör kuruluşları ile online platform üzerinden ve il müdürlükleri aracılığıyla buluşturmaya devam eden Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) misyonunu başarıyla sürdürüyor. İş arayan vatandaşlar İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden başvuru şartlarını taşıdıkları iş ilanlarına kolay bir şekilde başvuru yaparak iş sahibi olabiliyor. Son olarak İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden 7 Şubat 2020 tarihinde son dakika olarak yapılan duyurulara göre 14 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ile 50 il – ilçe belediyesinin personel alımı yaptığı açıklandı. İŞKUR güncel personel alımı ilanları hakkında merak edilen tüm detayları ve ilanlarda belirtilen başvuru şartlarını haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden iş arayan vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak yayınlanan güncel personel alımı ilanında 14 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın yanı sıra 50 il ve ilçe belediyesinin KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) puan şartı olmadan bünyelerinde çeşitli görevlerde istihdam etmek üzere çok sayıda personel alımı yapacağı duyuruldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde hizmet veren SYDV ve Belediyelerde toplamda 520 personel alımı yapılacağı İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan ilanla açıklandı.

İŞKUR SYDV ve Belediyelere 520 Personel Alımı İlanı Detayları

İŞKUR’un kurum dışı kamu işçi alımı kategorisinde yer alan güncel personel alımı ilanlarına göre Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmetlerinde ve belediyenin çeşitli açık bulunan kadrolarında istihdam edilmek üzere en az ilköğretim, lise, ön lisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden;

 • Genel büro memuru,
 • Vasıflı işçi – vasıfsız işçi,
 • Şoför,
 • Güvenlik görevlisi,
 • Tekniker,
 • Eğitmen,
 • İdari büro personeli

ve daha pek çok meslek grubundan memur – işçi statülerinde 520 personel alımı yapılacağı açıklandı. Başvuruların nereye ve ne zaman yapılacağına dair detaylar da İŞKUR üzerinden yayınlanan personel alımı ilanı detaylarında yer aldı. Ayrıca SYDV ve Belediyelerin bünyesinde memur – işçi statüsünde çalışmak isteyen adaylarda aranan genel ve özel başvuru şartları da İŞKUR resmi internet sitesi aracılığıyla iş arayan vatandaşların bilgisine sunuldu.

İŞKUR Personel Alımı Hangi Mesleklerden Yapılacak?

Türkiye İş Kurumu 7 Şubat 2020 tarihi itibarıyla belediye ve kamu kurumlarında memur – işçi statüsünde çalışacak personel alımı ilanlarını yayınladı. İŞKUR’un kurum dışı kamu işçi alımı kategorisi üzerinden yayınlanan güncel iş ilanlarına göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı 14 SYDV ve 50 il-ilçe belediyesi, kendi bünyelerinde daimi olarak istihdam etmek üzere engelli-engelsiz toplam 520 personel alımı yapılacağı duyuruldu.

İŞKUR üzerinden yayınlanan personel alımı ilanında melsek gruplarına göre değişmek üzere en az ilköğretim, lise, ön lisans ve lisans mezunu düzeylerinden farklı iş ilanları olduğu belirtildi. Bu ilanlara başvuruda bulunmak isteyen adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı puan şartının aranmadığı açıklandı.

 • Büro memuru,
 • Silahlı – ilahsız güvenlik görevlisi,
 • Sağlık personeli,
 • Özel eğitmen,
 • Öğretmen,
 • Psikolog,
 • İdari memur

gibi çok sayıda meslek grubundan personel alımı yapılacağı açıklandı. İŞKUR üzerinden yayınlanan kamu kurum dışı personel alımı ilanlarında toplamda 64 devlet kurumunun personel alımı yaptığı duyuruldu. Bu ilanlara İŞKUR resmi internet sitesi aracılığıyla kolaylıkla ulaşabilir başvurularınızı online platformdan yapabilirsiniz.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu