İŞKUR KPSS Şartsız 50 İşçi Alımı Yapacağını Duyurdu!

İşkur bünyesi ile istihdam sağlamak isteyen adayları yakından ilgilendiren işçi alımı ilanları yayınlandı. İşkur tarafından 2020 yılı kapsamında sadece KPSS puanlı kadrolar üzerinden değil KPSS puanı gerekmeyen kadrolar üzerinden de işçi alımı yapılacağı açıklandı. İlanın yayınlanması ile birlikte şartların neler olduğu ve başvurunun nasıl yapılacağı, İşkur ilanlarına müracaat edecek adaylar tarafından araştırma konusu haline geldi.

İşkur’un KPSS şartsız işçi alım ilanları kapsamında ilkokul ve orta okul mezunu olan adayların kendilerine uygun iş ilanlarına başvuru gerçekleştirebilecekleri belirtildi. İlanlar kapsamında, KPSS şartı koşulmayan seçeneklerin yayınlanacağını aktaran İşkur tarafından, başvuru sürecinin başladığını bilgisi verildi. İşkur KPSS şartsız işçi alımı hakkında tüm ayrıntılara haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

İşkur KPSS Şartsız İşçi İlanları İçin Kaç Personel Alınacak

İşkur KPSS şartsız iş ilanları kapsamında yapılan başvurular sonucu, toplam 50 kişilik personel alımı yapılacağına değinildi. 50 kişilik personel alımı kapsamında 10 personelin zabıta kadrolarında, 40 kişilik personel sayısının ise güvenlik görevlisi ve büro çalışanı kadrolarında istihdam edecekleri açıklandı.

Bu departmalarda yer alan KPSS şartsız iş ilanlarına başvuruları için gerekli olan şartlar ise adaylar tarafından merak konusu halini aldı. Başvurular için gerekli olan şartların bilgilerini haberimiz içerisinden öğrenebilirsiniz.

İşkur KPSS Şartsız İşçi Alım İlanlarına Başvuru Koşulları

İşkur tarafından, İşkur KPSS şartsız işçi alım ilanlarına başvuru gerçekleştirmek isteyen adaylar için belirlenen şartlar şu şekilde sıralandı:

 • İlkokul veya lise mezunu olma,
 • TC vatandaşı olma,
 • Çalışmaya engel teşkil eden her hangi bir sağlık problemi taşımama,
 • Sicilin temiz olması,
 • Büro departmanlarında çalışmayı kabul etme,
 • Büro departmanlarına başvuruyu tercih etmeyenlerin zabıta veya güvenlik görevlisi İşkur ilanları kapsamında başvuru yapmaları,

Bu şartlara uygunluk taşıyan adayların, İşkur’a ait resmi web adresi üzerinden ilanlara başvuru gerçekleştirecekleri yönünde açıklamalar yapılarak, İşkur tarafından ilanlara başvuru erişiminin açıldığı aktarıldı.

Diğer yandan KPSS şartsız kadrolara başvuru için sadece büro departmanı alanlarının, Zabıtalık veya güvenlik görevlisi kadroları ilanlarının tercihi ile başvuru sağlandığına değinildi.

İşkur KPSS Şartsız İşçi Alım İlanlarına Nereden Başvuru Yapılıyor

2020 yılı için KPSS şartsız İşkur ilanlarının açılması ile adaylar başvuruların nereden yapıldığını araştırmaya başladı. KPSS şartsız İşkur ilanlarına başvuru için adaylar, İşkur’un resmi web sitesi olan ‘’https://esube.iskur.gov.tr/UserSignUp.aspx’’ adresine yönlendirildi. Bu adres üzerinden yapılacak ayrıntılı ilan görüntüleme yöntemi kapsamında, KPSS şartsız ilanlara erişim sağlanıp, başvuru adımlarının gerçekleştirileceği açıklandır.

İşkur KPSS Şartsız İşçi Alım İlanlarına Başvuru

İşkur ile istihdam koşullarından yararlanmak isteyen adaylara yönelik KPSS şartsız İşkur ilanlarına başvuru adımları şöyle sıralandı:

 • KPSS şartsız İşkur ilanlarına başvuru için internet üzerinden ‘’ https://esube.iskur.gov.tr/UserSignUp.aspx ‘’ adresine giriş sağlamanız gerekir.
 • Adrese giriş ile görüntülenen sayfa alanında yer alan ‘’ Üyelik Sözleşmesi’’ metnini okuyup, metin altında bulunan ‘’ onaylıyorum’’ kutucuğuna tıklayın.
 • İşlem adımı ardından ekrana gelen ‘’ iş arayan girişi kaydı’’ sekmesine giriş yaparak, kayı bölümünde talep edilen kimlik ve iletişim bilgilerini girip, ‘’ kayıt ol’’ başlına tıklayın.
 • Adımlar ardından yeni görüntülenen ekran alanından ‘’ İş ilanları’’ sekmesine giriş yaparak, KPSS şartsız alım yapılan iş ilanlarının tümünü kolaylıkla görüntülersiniz.
 • Seçeceğiniz ilanları büro departmanı çalışanı, zabıta ve güvenlik görevlisi seçeneklerine başvurmak şartı ile işaretleyip, ‘’ başvur’’ kutucuna tıklayın.

Bu işlem adımlarını tamamlayarak, kolaylıkla KPSS şartsız İşkur ilanlarına müracaat gerçekleştirebilirsiniz.

2020 yılında alımı yapılan ve müracaatları başlamış olan KPSS şartsız ilen başvrularının İlanlara yapılan sonuçlarının ise aynı sayfa üzerinden takip edileceği, İşkur tarafından belirtildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu