İŞKUR Kamuya En Az İlkokul Mezunu Personel Alımı Yapacak!

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımı ilanları, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında da yayımlanan kamu personel alımı ilanları arasında Mersin Üniversitesi’nin personel alımı ilanı da yer aldı. Mersin Üniversitesi’nin güncel personel alımı ilanında en az ilkokul mezunu adaylar arasından daimi olarak personel alımı yapılacağı belirtildi. Resmi Gazete’den duyurulan ilanda alımların Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR ) İl müdürlükleri ile resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirileceği açıklandı. Mersin Üniversitesi en az ilkokul mezunu personel alımı ilanına başvuru şartları ve ilan detayları hakkında gerekli bilgileri haberimizden öğrenebilirsiniz.

Resmi Gazete’nin güncel sayısında Mersin Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni bir personel alımı ilanı yayınlandı. Söz konusu ilanda üniversite bünyesinde en az ilkokul mezunu adaylar arasından personel alımı yapılacağı açıklandı. İlanın detaylarında personel alımının Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığıyla yapılacağı ifade edildi. Bununla birlikte Mersin Üniversitesi sürekli işçi alımında adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi.

Mersin Üniversitesi Sürekli İşçi Alımı Yapacak!

Mersin Üniversitesi’nin Resmi Gazete ve İŞKUR internet sitesi üzerinden yayımladığı ilanda üniversite bünyesinde görevlendirilecek yeni personelin sürekli işçi statüsünde istihdam edileceği açıklandı. Kamu kurumu ve kuruluşlarında çalışmak isteyen en az lise mezunu adayların yoğun ilgi gösterdiği bu ilanda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. İlana başvuruların 16 Mart 2020 tarihinde başlayacak olup 20 Mart 2020 tarihine kadar devam edileceği belirtildi.

Mersin Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan söz konusu personel alımı ilanında “Üniversite bünyesine bağlı iş yerlerinde sürekli işçi kadrosunda istihdam edilmek üzere 657 sayılı Kanunun 4/D maddesi kapsamında, 4857 sayılı İş Kanununa göre çalıştırılmak üzere “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) aracılığı ile aşağıdaki tabloda dağılımı gösterilen şekilde belirsiz süreli hizmet akdi ile “Sürekli İşçi” alımı yapılacaktır.” ifadesi kullanıldı.

Mersin Üniversitesi İşçi Alımı Başvuru Genel Şartları

İlana başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartları da ilan metninde yer aldı. Mersin Üniversitesi Rektörlüğü tarafından duyurulan bu şartlara haiz olmayan adayların başvurularının iptal edileceği belirtildi. Adaylarda aranan şartlar şu şekilde sıralandı:

 • T.C. vatandaşı olmak
 • 18 yaşını tamamlamış olmak
 • Başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşından gün almamış olmak
 • İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen mezuniyet şartlarını yerine getirmek (Bu ilan için en az ilköğretim mezunu)
 • Devletin güvenliğine ve anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar ile ilgili kanunda belirtilen yüz kızartıcı suçlardan mahkum olmamak
 • Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisak yahut bunlarla irtibatı bulunmamak
 • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (Muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, tecilli veya muaf olmak)
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak
 • Açılan pozisyonlara (temizlik-güvenlik) başvuran adaylar Üniversitenin iş yerlerinde vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumu olmamak
 • Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmiş olmamak

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu