İŞKUR Kamuya 46 Temizlik Görevlisi Alımı Yapılacak!

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden özel sektör personel alımı ilanları yayınlandığı gibi kamu personeli ilanları da yayınlanmaya devam ediyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışma hayatına devam etmek ya da başlamak gibi hedefleri olan vatandaşları yakından ilgilendiren güncel ilanlar arasında kamuya 46 kadrolu temizlik görevlisi alımı yapılacağı açıklandı. İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinde yer alan kurum dışı kamu işçi alımı kategorisinde yayınlanan personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da yer aldı. İŞKUR aracılığıyla kamuda kadrolu olarak temizlik görevlisi pozisyonunda çalışmak isteyenlerin merak ettiği tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Türkiye genelinde hizmet veren çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının bünyesinde kadrolu temizlik görevlisi alımı yapılacağı açıklandı. İŞKUR’un kurum dışı kamu iş ilanları kategorisinde yer alan ilanlara göre adayların en az ilköğretim mezunu olması gerektiği belirtildi. Bunun yanı sıra kariyerine devlet dairelerinde daimi temizlik görevlisi olarak devam etmek isteyen adaylarda aranan başvuru şartları ve diğer detaylar da ilan metninde açıklandı.

Kamu Kurumlarında Kadrolu Temizli Görevlisi Alımı Genel Başvuru Şartları

Kurulduğu günden bu yana iş arayan vatandaşlar ile personel alımı yapan kamu ve özel sektör kuruluşlarını bir araya getirmeye devam eden Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden yeni personel alımı ilanı yayınlandı. Kamu kurum ve kuruluşlarında kadrolu olarak istihdam edileceği açıklanan 46 temizlik görevlisi personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

 • T.C. vatandaşı olmak
 • 18 yaşını tamamlamış olmak
 • İlgili kanunda belirtilen suçlardan mahkum olmamak
 • Kamusal haklardan mahrum bulunmamak
 • En az ilköğretim mezunu olmak
 • Herhangi bir güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak
 • Kamu kurum ve kuruluşlarının özel yönetmeliklerinde belirtilen özel şartları taşımak
 • Görevini devamlı olarak yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi bir sağlık problemi ve engeli bulunmamak
 • Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Hangi Kurumlar Kadrolu Temizlik Personeli Alımı Yapıyor?

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası aracılığıyla temizlik görevlisi alımı yaptığını duyuran kamu kurum ve kuruluşları ilanlarına başvuruların yine İŞKUR üzerinden yapılması gerektiğini belirtti. Başvuru şartlarına uygun olan ve başvuruları kabul edilen adayların temizlik görevlisi pozisyonunda daimi kadrolu olarak çalıştırılacağı açıklandı. İŞKUR üzerinden kadrolu temizlik personeli alımı yapan devlet kurumları şu şekilde sıralandı:

 • T.C. Yargıtay Birinci Başkanlığı Temizlik Görevlisi 5 açık pozisyon
 • Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü Temizlik Görevlisi 6 açık pozisyon
 • Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Temizlik Görevlisi 3 açık pozisyon
 • Mersin Silifke Öğretmenevi Temizlik Görevlisi 1 açık pozisyon
 • Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü Temizlik Görevlisi 9 açık pozisyon
 • Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Rektörlüğü Temizlik Görevlisi 5 açık pozisyon
 • Malatya Turgut Özel Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Temizlik Görevlisi 3açık pozisyon
 • Türk – Alman Üniversitesi Temizlik Görevlisi 5 açık pozisyon

Belirtilen başvuru şartlarını taşıyan adayların ilgili kurumlara yapacakları başvuruların Türkiye İş Kurumu’nun il ve ilçe müdürlükleri ile resmi internet sayfası üzerinden tamamlanması gerektiği belirtildi. Bu başvurular dışında şahsen yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği belirtildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. Adım yılmaz soyadım mertol sizin ptt temizlik görevlisi iş ilanıź için başvuru da bulunmak istiyorum ben robes cafe/cafe manya/kurtoğlu pastanesi/ cafeler de porfesnel 14 yıl garson luk yaptım sonrasın da doğan dergi gurup da çay ve temizlik görevlisi olarak çalıştım eae kenttik firiması da yönetim katın da çay kahve servis yaptım en son 07 04 2015 ve 26 05 2019 tahri lerin de hospital denet dış hastanesi’de temizlik görevlisi olarak çalıştım not 2017 ve 2018 tahiri lerin de doğan fakdorik şirketin de pak tam temizlik de çalıştım iletişim bilgilerim 0534 358 33 22 saygılarımla az ederim

  1. Merhaba
   Başvurunuzu İŞKUR resmi sayfası üzerinden yapmanız gerekmektedir.

  2. Adım yılmaz soyadım mertol robes cafe/ cafe manya/kurtoğlu pastanesi/gibi cafelerde porfesnel 14 yıl garson luk yaptım sonrasın da doğan dergi gurup da çay ve temizlik de görevlisi olarak çalıştım/ eae kenttik firiması yönetim katım cay kahve servis görevlisi olarak çalıştım en son 07 04 2015 ve 26 05 2019 tahri de hospital denet dış hastanesi’de temizlik görevlisi olarak çalıştım artı 2017 ve 2018 tahirih de doğan fakdorik de paktam ofis temizlik görevlisi olarak çalıştım sizin ptt temizlik görevlisi iş ilanıza için başvuru da bulunmak istiyorum sizlere hem de meyil la başvuru da bulundum iletişin bilgilem 0534 358 33 22 dır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu