İŞKUR Kamu ve Özel Sektöre Acil 48 Bin Personel Arandığını Açıkladı!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) gerek resmi internet sitesi üzerinden gerekse de il ve ilçe müdürlükleri aracılığıyla milyonlarca iş arayan vatandaşı, personel alımı yapan özel ve kamu kuruluşlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana sayısız vatandaşı iş sahibi yapan İŞKUR ülke genelinde işsizlik ile mücadele eden kurumların başında yer alıyor. İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden güncel olarak yayınlanan bildiride, ülke çapında özel sektör ve kamu kuruluşlarına acil olarak 48 bin personel alımı yapılacağı açıklandı. Güncel İŞKUR iş ilanları hakkında merak edilen tüm detayları ve adayların başvuru şartlarını haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası aracılığıyla acil 48 bin personelin istihdam edilmek üzere arandığı açıklandı. 12 Şubat 2020 tarihi itibarıyla yayınlanan ilanlar arasında kamu kurumlarının yanı sıra özel sektör şirketlerinin de yer aldığı belirtildi. Türkiye’nin dört bir yanında özel sektörde ya da kamuda hizmet veren kuruluşların bünyesinde çalışmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da İŞKUR üzerinden yayınlanan güncel personel alımı ilanı detaylarında açıklandı. İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden iş başvurusu yaparak kamu kurumlarında memur olarak ya da özel sektörde çalışan olarak istihdam edilmek isteyen adayların merak ettiği tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

İŞKUR Üzerinden Acil 48 Bin Personel Alımı Yapılacak

Kurulduğu ve faaliyetlerine başladığı günden bu yana ülke çapında milyonlarca iş arayan vatandaşı, bünyelerinde personel açığı bulunan kamu ya da özel sektör kuruluşları ile buluşturup iş sahibi yapan Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) gerek il ve ilçe müdürlükleri gerekse de resmi internet sitesi ile misyonunu başarılı bir şekilde yerine getiriyor. Ülkedeki işsizlik sorunu ile mücadelede önemli bir görev üstlenen İŞKUR, 12 Şubat 2020 tarihi itibarıyla iş arayan vatandaşların dikkatini çeken bir bildiri daha yayınladı.

İŞKUR resmi internet sayfası aracılığıyla ülkenin dört bir yanında iş arayan vatandaşların bilgisine sunulan duyuruda, İŞKUR veri tabanına kayıtlı kamu ve özel sektör kuruluşlarının acil olarak 48 bin personel alımı yapacağı duyuruldu. İŞKUR üzerinden yayınlanan personel alımı ilanı ve memur alımı ilanlarında, iş arayan vatandaşlarda aranan başvuru şartları da açıklandı. İŞKUR iş ilanlarına başvuruda bulunarak iş sahibi olmak isteyen adayların yapacakları başvurular detaylı bir şekilde aktarıldı.

2020 Şubat İŞKUR İş İlanlarında Personel Alımı Yapılacak Meslekler

 • Akaryakıt satış elemanı (Pompacı) 207 personel alımı
 • Ayakkabı taban basma makinesi operatörü 200 personel alımı
 • Aşçı yardımcısı 298 personel alımı
 • Genel beden işçisi 6970 personel alımı
 • Genel büro memuru 596 personel alımı
 • Büro işçisi 101 personel alımı
 • CNC torna tezgahı operatörü 322 personel alımı
 • Çağrı merkezi müşteri temsilcisi 656 personel alımı
 • Çaycı 113 personel alımı
 • Depo sevkiyat sorumlusu 118 personel alımı
 • Deri konfeksiyon makinecisi 150 personel alımı
 • Dokuma konfeksiyon makineci 392 personel alımı
 • Forklift operatörü 293 personel alımı
 • Gazaltı Kaynakçısı 603 personel alımı

Bu ve daha onlarca farklı meslekte yayınlanan güncel İŞKUR iş ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adayların, mesleklerde belirtilen başvuru şartlarını taşımaları ve son başvuru tarihinden önce ilgili yere başvuruda bulunmaları gerektiği duyuruldu. Bu başvuruların İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yapılabileceği bu yüzden adayların İŞKUR veri tabanına kayıtlı işsiz olmaları gerektiği belirtildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu