İŞKUR Günde 90 TL Maaşla 44 Şehre Sınavsız Personel Alımı Yapılacak!

Faaliyetlerine başladığı günden bu yana Türkiye’de milyonlarca iş arayan vatandaşın umut ışığı olan Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yeni personel alımı ilanları yayınlamaya devam ediyor. Son olarak İŞKUR aracılığıyla yayınlanan yeni personel alımı duyurusunda mezuniyet şartsız, ilkokul, lise ve üniversite mezunu adaylar arasından çok sayıda personel alımı yapılacağı açıklandı. Başvuru detayları ve alım yapılan şehirler ile kadrolar da İŞKUR üzerinden yayınlanan iş ilanları detaylarında yer aldı. İŞKUR tarafından çeşitli kadro ve pozisyonlarda istihdam edilecek adayların en az 90 TL ile iş başı yapacağı belirtildi. İŞKUR aracılığıyla kamuda ve özel sektörde iş sahibi olmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımı ilanları hakkında bilinmesi gereken detaylar haberimizde yer alıyor.

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet adresi aracılığıyla iş arayanları yakından ilgilendiren yeni bir duyuru yayınlandı. Söz konusu duyuruda mezuniyet şartsız, ilkokul, lise ve üniversite mezunu adaylar arasından çok sayıda personel alımı yapılacağı duyuruldu. Farklı şehirlerdeki özel sektör firmalarına yapılacak personel alımı ilanında ayrıca adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Özel sektör firmalarının çeşitli kadrolarında daimi olarak çalışmak isteyenlerin  başvuru yapabileceği İŞKUR iş ilanlarına başvuruların kabul edilmeye başlandığı bilgisi verildi.

İŞKUR İşbaşı ve Mesleki Eğitim Programları

İŞKUR internet adresi aracılığıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki iş arayan vatandaşların bilgisine sunulan duyuruda kurum bünyesinde çalıştırılacak personelin iş başı ve mesleki eğitim kursu kapsamına alınacağı ve kurs bünyesinde gençlere günlük ödeme yapılacağı kaydedildi. Günlük 90 TL’ye kadar yapılan harçlık ödemesi ile iş arayan gençlerin hem meslek öğrenecekleri hem de iş sahibi olacakları belirtildi. Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) kamu hizmetleri içinde yer alan işbaşı ve mesleki eğitim programları kapsamında iş öğrenen gençlerin İŞKUR aracılığıyla özel sektörde faaliyetlerini sürdüren firmalarda işe yerleştirileceği açıklandı.

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) kamu hizmetleri içinde yer alan işbaşı ve mesleki eğitim programları sayesinde her yıl on binlerce genç işsizin hem iş sahibi olduğu hem de meslek öğrendiği bilgisi paylaşıldı. Bu kapsamda İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan işbaşı ve meslekli eğitim programlarında ayrıca bu personel alımı ilanlarına başvuruda bulunacak olan adaylar aranan başvuru şartlarına da yer verildi.

İŞKUR İşbaşı ve Mesleki Eğitim Programı Başvuru Genel Şartları

 • İŞKUR veri tabanına kayıtlı işsiz olmak
 • Başvuru tarihi itibarıyla 15 yaşını tamamlamış olmak
 • İşverenin birinci ya da ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli aylığı almamak
 • Programın başlama tarihinden önceki 3 aylık dönemde programa başvuru yapan özel sektör işverenin çalışanı olmamak
 • İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak
 • Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak

İŞKUR tarafından duyurulan işbaşı ve mesleki eğitim programı başvuru genel şartlarını sağlayan ve program kapsamındaki eğitimlerine devam etme engeli bulunmayan öğrencilerin de programa katılabileceği bilgisi paylaşıldı. İsteğe bağlı sigortalılar, sosyal yardım, engelli maaşı ve dul yetim aylığı alanların da işbaşı eğitim programlarına katılabileceği duyuruldu.

İŞKUR İşbaşı ve Mesleki Eğitim Programı Kadroları

 • Ön muhasebeci
 • Perakende satış elemanı
 • Müşteri hizmetleri görevlisi
 • Temel metal şekillendirme elemanı
 • Toz altı kaynak operatörü
 • Satış danışmanı
 • Akaryakıt satış elemanı
 • Eğitim danışmanı
 • Sekreter

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu