İŞKUR En Az Lise Mezunu Büro Memuru Alımı İlanı Yayınlandı

Kurulduğu ve faaliyetlerine başladığı günden bu güne kadar milyonlarca iş arayan vatandaş ile personel arayan kamu ve özel kuruluşları online platformdan buluşturmaya devam eden Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden güncel personel alımı ilanlarına yoğun talep gösteriliyor. Son olarak İŞKUR üzerinden KPSS şartsız ve sınavsız olmak üzere en az ortaöğretim mezunu şartını taşıyan 1245 kişilik büro memuru alımı yapıldığı duyuruldu. Kamu kurumlarında ve özel sektörde büro memuru olarak çalışmak isteyenlerin yerine getirmesi gereken başvuru şartları ve online başvuru işlemleri hakkında merak edilen tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), resmi internet sitesi üzerinden duyurduğu güncel personel alımı ilanları ile ülke genelinde birbirinden farklı illerde istihdam edilmek üzere 1245 kişilik büro memuru alımı yapılacağını açıkladı. Kamuoyuna yapılan bu açıklamanın ardından kamu kurum ve kuruluşlarında ya da özel sektörde büro memuru olarak görev almak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları ve detaylar da ilanda yer aldı. İŞKUR büro memuru personel alımı ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adayların en az ortaöğretim (lise) mezunu olmaları ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gibi kriterleri taşımaları gerektiği belirtildi. Söz konusu istihdamın sadece özel sektör kurumlarına yapılacağı açıklandı. İşte İŞKUR güncel büro memuru personel alımı ilan detayları…

İŞKUR Büro Memuru Personel Alımı İlanı

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan güncel büro memuru personel alımı ilanına göre kariyerine büro memuru olarak devam etmek isteyen kişiler için önemli detaylar paylaşıldı. Büro memuru, ofis ya da büro gibi ortamlarda günlük işleyişin aksamadan devam etmesini sağlayan ve çeşitli görevleri yerine getiren çalışanlardır. Ofis içi iletişim ve yazışma işlemlerini üstlenen bu çalışanlar aynı zamanda firmanın dışa açılan yüzü olarak da görev alabilmektedir. Büro memuru olarak istihdam edilmesi planlanan çalışanların temel görev ve sorumluluklarından bazıları şunlardır:

 • Şirket içi veya dışı günlük yazışmaları yapmak,
 • Dökümler alıp dosyalamak,
 • Resmi kurum ve kuruluşlar ile bağlantı kurmak,
 • Dışarıdan gelen misafir ve müşterileri karşılamak,
 • Şirket faaliyetleri hakkında raporlamalar ve arşivleme yapmak

İŞKUR üzerinden büro memuru personel alımı ilanları veren firmaların kriterleri çalışma alanlarına göre değişiklik gösterebildiği için bu ilanlara başvuruda bulunacak adayların gerekli şartları taşımalarına dikkat etmeleri önem teşkil etmektedir.

İŞKUR Büro Memuru Personel Alımı Başvuru Şartları

İŞKUR üzerinden başvuruları kabul edilen çeşitli özel sektör firmalarının büro memuru personel alımı ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları şunlardan oluşmaktadır:

 • C. vatandaşı olmak
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak
 • İşini yapmaya engel teşkil edebilecek herhangi bir sağlık probleminin olmaması,
 • En az lise mezunu olmak
 • İlan detaylarında belirtilen özel başvuru şartlarında yer alan yaş aralığında olmak
 • MS Office programları (Word, Excel, PowerPoint vb) hakim olmak
 • Güler yüzlü olmak
 • Takım çalışmasına uyumlu olmak
 • Esnek çalışma saatlerine uygun olmak
 • Görev yapılacak yer ile aynı şehirde ikamet ediyor olmak

İŞKUR Büro Memuru Personel Alımı Başvuru Şekli

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan büro memuru iş ilanlarına başvurular online platform üzerinden kabul edilmektedir. Bu ilanlara başvuruda bulunmak isteyen adayların İŞKUR’a kayıt olması ve bu sayede büro memuru ilanlarına ulaşıp başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu