İŞKUR En Az Lise Mezunu Belediye Personel Alımı İlanı Yayınlandı!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayınlanan iş ilanları, niteliklerine ve şartlarına göre iş arayan vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Her  gün güncellenen iş ilanları arasında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanda en az lise mezunu adayların kura ile personel alımı gerçekleşecek. EBB en az lise mezunu personel alımı başvuru şartları ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgiler haberimizde yer alıyor.

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) internet sitesi üzerinden güncel personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Özel şirketlerin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarının da personel alımı ilanlarına yer veren İŞKUR bu ilanları güncel olarak iş arayan vatandaşların bilgisine sunuyor. Son olarak 22 Ocak tarihi itibarıyla İŞKUR personel alımı ilanları arasında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin iş ilanı da yayınlandı. Söz konusu ilana göre; Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, belediyenin çeşitli birimlerinde görevlendirilmek üzere İŞKUR üzerinden kura yöntemi ile personel alımı yapacağını duyurdu.

İŞKUR EBB Personel Alımı İlanı

İŞKUR üzerinden güncel olarak yayınlanan personel alımı ilanında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında çalıştırılmak için İŞKUR üzerinden eski hükümlü 7 (yedi) Geçici İşçi (Beden İşçisi) alınacağı duyuruldu. Eski Hükümlü Geçici İşçi alımı hakkındaki personel alımı ilanı, İŞKUR üzerinden yayınlandı.

İŞKUR üzerinden duyurulan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi beden işçisi personel alımı ilanına başvuruların nereden ve nasıl yapılacağı da açıklandı. Söz konusu ilanda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, “Şartları taşıyan adaylar, başvurularını İş Kurumu İl Müdürlüğüne / hizmet merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr adresi üzerinden yapmaları gerekmektedir.” açıklamasında bulundu.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı Başvuru Şartları

  • 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri kapsamında Türk vatandaşı olmak,
  • 18 yaşından büyük olmak,
  • Eski hükümlülere yönelik, ilan edilen kadroya başvuran adayların affa uğramış olsalar bile ilgili kanunda belirtilen suçlardan hüküm giymemiş olmaları gerekmektedir. Bunun dışında kalan suçlardan cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlar, eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmiş olmaları,
  • Terörler mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan adayların ilgili kanuna göre sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını belgelendirmeleri,
  • Sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık ve malullük aylığı almamış olmak

Adayların bütün duyuruları ve personel alımına ilişkin sonuçları (kura sonuçlarını, mülakat sınavının yerlerini, tarihini, saatini ve mülakat sınav sonuçları ile gerekli görülebilecek diğer duyuruları) Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sayfası olan www.eskisehir.bel.tr adresi üzerinden takip edebilecektir. Söz konusu duyuru tebliğ mahiyetinde kabul edilecek olup, ilgililerin adreslerine posta veya elektronik posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı İlanına Nasıl Başvurulur?

İŞKUR üzerinden 22 Ocak tarihi itibarıyla yayınlanan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 7 eski hükümlü beden işçisi personel alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların, gerekli başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir. Başvuru şartlarına haiz olan vatandaşlar, İŞKUR’un kurumsal internet sitesi üzerinden iş başvurularını yapabilirler.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi birimlerinde istihdam edilmek üzere eski hükümlü – geçici işçi alımı yapılacaktır. İşçilerin sözleşmeleri 6 aydan az, 5 ay 29 gün olacak şekilde hazırlanacaktır. Eski Hükümlü Geçici İşçi alımına ilişkin ilan İŞKUR internet sitesi üzerinden yayımlanacaktır.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu