İŞKUR E-Devlet Üzerinden 1842 Personel Alım İlanı Açtı!

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden güncel iş ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak İŞKUR aracılığıyla ülke genelinde 1842 personelin istihdam edileceği açıklandı. Kamu ve özel sektör bünyesinde çeşitli kurum ve kuruluşlarda istihdam edilecek personelin en az ilkokul mezunu olma şartı bulunuyor. Özel güvenlik görevlisi ve çağrı merkezi personeli olarak görevlendirilecek adaylar aranan özel başvuru şartları ve İŞKUR personel alımı ilanları hakkında bilinmesi gereken diğer bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

İŞKUR üzerinden yayınlanan duyurularda kamu ve özel sektörde çalıştırılmak üzere en az ilkokul mezunu adaylar arasından çok sayıda güvenlik görevlisi ve çağrı merkesi personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Özellikle 2020 yılına girilmesiyle birlikte İŞKUR üzerinden personel alımları son 1 hafta içinde ciddi bir şekilde artmaya başladı. Artış gösteren personel alımı ilanları içinde en çok dikkat çeken kadrolar, güvenlik görevlisi ve çağrı merkezi personeli kadroları oldu.

İŞKUR Güvenlik Görevlisi ve Çağrı Merkezi Personel Alımları

Söz konusu iki kadroya da ülke çapında çok sayıda personel alımı yapıldığı, İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden de görüldü. İŞKUR güncel iş ilanları arayışında bulunan vatandaşlar gerekli şartları taşımaları halinde başvurularını e-Devlet Kapısı üzerinden de kolaylıkla yapabilecekler. İŞKUR üzerinde açık iş ilanları kategorisinde yer alan güvenlik görevlisi ilanları şu şekilde sıralandı:

 • Güvenlik görevlisi 635 iş ilanı
 • Güvenlik görevlisi (silahlı) 94 iş ilanı
 • Güvenlik görevlisi (silahsız) 15 iş ilanı
 • Özel Güvenlik ve Koruma Meslek Elemanı 14 iş ilanı
 • Güvenlik Görevlisi (eğitim kurumları) 1 iş ilanı
 • Güvenlik Müdürü 1 iş ilanı

Türkiye’nin dört bir yanındaki iş arayan vatandaşlar ile personel ihtiyacını kapatmak için iş ilanları yayınlayan özel ve kamu şirketlerini online platform üzerinden bir araya getirmeyi başaran Türkiye İ Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinde çağrı merkezi personeli alımları da rekor seviyede devam ediyor. Çağrı merkezi personeli alımları şu şekilde sıralandı:

 • Çağrı merkezi müşteri temsilcisi 883 iş ilanı
 • Çağrı merkezi elemanı 194 iş ilanı
 • Çağrı merkezi takım lideri 5 iş ilanı

İlanlara bakıldığında güvenlik görevlisi kadrolarına 760, çağrı merkezi personeli kadrolarına ise 1082 personel alımı yapıldığı görüldü. Bunu yanı sıra İŞKUR personel alımı ilanlarının detaylarında söz konusu iş ilanlarına başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi.

İŞKUR Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

İli kadroya yapılan personel alımı ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adayların aşağıda yer alan başvuru genel şartlarını taşımaları gerektiği bildirildi:

 • C. vatandaşı olmak
 • İŞKUR veri tabanına kayıtlı olmak ya da İŞKUR kaydı oluşturmak
 • Sürekli çalışabilecek
 • Görevini yapmasına engel teşkil eden herhangi bir sağlık sorunu olmayan
 • Diksiyonu ve iletişimi düzgün
 • Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilen
 • En az ilkokul mezunu
 • Güvenlik görevlisi kadroları için silahlı ya da silahsız güvenlik kartına sahip olması
 • Çağrı merkezi personel alımları için, konuşma bozukluğu olmaması ve telefonda ikna kabiliyetinin yüksek olması

Personel Alımı Başvuruları e-Devlet Kapısı Üzerinden Alınıyor

Son gelişmelerle birlikte e-Devlet Kapısı sisteminin tüm kurumlara entegrasyonu tamamlandı. İŞKUR bağlantısının kurulmasının ardından İŞKUR üzerinden kamuoyuna yayınlanan personel alımı ilanlarına e-Devlet Kapısı sistemi üzerinden de başvuru yapılabiliyor. e-Devlet kapısı üzerinden başvuruda bulunacak olan adayların, T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile sistemde oturum açmaları gerekmektedir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. İki yıldır işkur dan iş hep işkur da dayısı olanlara cıkıyor biz gibi garibana elleri nasırlı kişilere cıkarmı garibanın işi hayalle kalıyo

 2. Yıllardır iş kurda ismim var kendi adıma konuşuyorum ama bnm gibi Bi sürü mağdur insanvar bugüne kadar iş kurdan arayıp ismin çıkmış gel iş vereceğiz size diyen olmadı her yerde olduğu gibi iş kurada torpil var eyer dayınız amcanız vb sözü geçen Bi üstünüz varsa işe girmeniz çok kolay ama eyer bnm gibiyseniz hergün Bi umutla belki bu sefer çıkar umuduyla yaşamaya devam edersiniz tabi bu ne kadar sürebilir ki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu