İŞKUR Almanya’da 9 Bin TL Maaşla Personel Alımı İlanı Yayınlandı

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilana göre Almanya’da 3 farklı kadroda personel alımı gerçekleşecek. Yayınlanan ilana göre Almanya’da hasta bakımı personeli, yaşlı bakımı personeli ve sağlık personeli gibi kadrolarda çalıştırılmak üzere personel istihdamı gerçekleşecek. Ayrıca yayınlanan ilanda belirtildiği üzere çalışanlara 9 bin TL’ye varan maaşlar ödenecek. Bununla birlikte işçilerin istihdam edileceği şehir olarak Almanya’nın Koblez kenti belirtilmiş.

Almanya’nın Koblez kentinde istihdam etmek üzere 3 farklı kadroda ilan yayınlayan şirket V Grup Turizm ve Otelcilik Danışmanlık İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi olarak biliniyor.

9 bin TL maaşla personel alımı için yayınlanan ilanda ayrıca oturma izni alınacağı da duyuruldu. V Grup Turizm ve Otelcilik Danışmanlık İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi tarafından yayımlanan ilanda “Almanya’nın Koblez kentinde faaliyet göstermekte olan Health Agency isimli çözüm ortağı şirket tarafından Almanya’da çalışma ve oturma izni alınacak” ifadelerine yer verildi.

Başvuru yapacak olan adaylardan istenen temel özelliklerin başında B1 Almanca sertifikasına sahip olmak geliyor. Bununla birlikte adaylarda belirli kadrolarda yaş şartı da aranıyor. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını özgeçmiş göndererek oluşturuyor. Başvuru için mail atarak ön başvuru işlemi gerçekleşiyor. Sonrasında uygun görülen adaylara dönüş yapılıyor. Adayların uygun görülmesi halinde telefonla aranıp geri dönüş yapılıyor. Uygun bulunan ve ön başvurusunun kabul edilen adaylar mülakat için çağrılıyor.

İŞKUR aracılığı ile yayınlanan bu ilana göre 3 farklı kadrodan yüksek maaşlarla personel alımı gerçekleştirilecek. Adaylardan aranan bazı şartlar da bulunuyor.

Hemşire Yardımcısı Alımı İçin Aranan Genel Şartlar Nelerdir?

Başvuru yapacak adayların yaş aralığı 18-40 arası olmalıdır. Başvuracak adaylarda erkek yada kadın olma şartı aranmaz. Bununla birlikte başvuracak adaylarda B1 tipi Almanca sertifika bulunması zorunludur. B1 sertifikası olmayan adaylar kursa giderek bu sertifikayı almak zorundadırlar.

Başvuracak adaylarda aranan diğer bir temel şart ise yurt dışı çıkış yasağının bulunmamasıdır.  Aynı zamandan başvuru yapacak adaylardan hemşire yardımcısı diploması istenir. Yayınlanan ilana göre istihdam edilecek hemşire yardımcısı sayısı 15’tir.

Hasta ve Yaşlı Bakımı Personeli İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Yayınlanan ilana göre hasta ve yaşlı bakımı personel alımı 15 adet olarak gerçekleşecektir. Adayların yurt dışına çıkmasına engel herhangi bir durumunun olmaması gerekir. Bununla birlikte başvuracak adaylarda B1 Almanca sertifikası bulunması zorunludur. Bu sertifikaya sahip olmayan adaylar gerekli kurslara giderek bu sertifikayı almak zorundadır.  Ayrıca başvuru yapacak olan adaylar en az 18 yaşında ve en fazla 40 yaşında olmalıdır.

Başvuru yapacak adaylarda hasta ve yaşlı bakımı personeli olmak için kadın veya erkek olma şartı aranmaz. 15 hasta ve yaslı bakımı personeli ilanına başvurmak için hasta ve evde yaşlı bakımı bölümlerinden mezun olmuş olmanız gerekir. bu bölümden mezuniyet için lisenin yeterli olabileceği gibi meslek yüksek okulları diplomaları da kabul edilir.

Hemşire Alımı İçin Genel Şartlar Nelerdir?

Yayınlanan ilana göre başvuru yapacak adaylardan 20 adet hemşire istihdamı sağlanacaktır. Bununla birlikte adayların başvuru yapabilmek için an az 18 ve en fazla 40 yaşında olmaları gerekir.

Hemşire personel alımı için yurt dışına çıkış yasağınızın bulunmaması gerekir. Ayrıca oturma izni süreçleri şirket tarafından takip edilip yapılacaktır. Adaylarda aranan temel şartlardan biri de B1 Almanca sertifikasına sahip olmaktır. Adayların hemşire olarak istihdam edilebilmeleri için hemşire diplomasına sahip olmaları gerekir. B1 Almanca sertifikası bulunmayan adaylar kursa giderek bu sertifikayı almak zorundadır.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu