İŞKUR Almanyada 9 Bin TL Maaşla Çalışacak Personel Alacak

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinde iş ilanları yayınlanmaya devam ediyor. İş arayan vatandaşlar yurt içindeki personel alımı ilanlarına olduğu kadar yurt dışı iş ilanlarına da yoğun talep gösteriyor. İŞKUR üzerinden yayınlanan personel alımı ilanında Almanya’da çeşitli kadrolarda istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağı duyuruldu. Euro bazlı maaş verileceği ve güncel kur üzerinden 9 bin TL’ye tekabül eden maaşlarla Almanya’da işçi olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren İŞKUR yurt dışı iş ilanları detayları haberimizde yer alıyor.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) güncel iş ilanları arasında Almanya personel alımı ilanlarına yoğun talep gösterildi. İŞKUR üzerinden kamuoyuna duyurulan iş ilanında Almanya’da çalıştırılmak üzere sağlık personeli e hasta – yaşlı bakımı personeli alımı yapılacağı belirtildi. En az lise mezunu adayların başvurabileceği Almanya personel alımında son başvuru tarihine dikkat edilmesi önerildi. Almanya personel alımı ilanları hangi şehirde ve hangi kadrolara yapılacağına ilişkin detaylar da İŞKUR ilanları arasında yer aldı.

Koblez Şehrinde Lise Mezunu Sağlık Personeli Alımı

İŞKUR’un resmi sayfası üzerinden iş arayan vatandaşlara duyurulan ilanda yurt dışında istihdam edileceği belirtilen personellerin Almanya’nın Koblez kentinde çalıştırılacağı açıklandı.  Frankfurt ve Köln arasında yer alan Koblez kentinde istihdam edilecek personellerin Almanya’da oturma iznine de sahip olacağı duyuruldu. İŞKUR internet sitesinde yer alan ilana göre “Almanya’nın Koblez kentinde faaliyet göstermekte olan Health Agency isimli çözüm ortağı şirket tarafından Almanya’da çalışma ve oturma izni alınacak.” ifadeleri kullanıldı. Buna göre Almanya personel ilanına başvuruda bulunup başvurusu kabul olan adayların Almanya’da oturma izni de alacağı açıklandı.

Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı kadrosunda 15 açık pozisyon olduğu belirtilen ilanda V Grup Turizm ve Otelcilik Danışmanlık Şirketi’nin ilanları kısa sürede yoğun ilgi gördüğü öğrenildi. Şirket 15 hasta ve yaşlı bakım elemanının yanı sıra 15 kişi hemşire kadrosuna, 15 kişi de hemşire yardımcısı kadrosuna olmak üzere 30 kişilik personel alımı daha yapacağı duyuruldu.

Almanya Personel Alımı Başvuru Şartları

V Grup Turizm ve Otelcilik Danışmanlık Şirketi’nin, İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden yaptığı personel alımı duyurusunda ilanların yanında adaylarda aranan başvuru şartlarına yer verildi. Buna göre hasta ve yaşlı bakım elemanı, hemşire ve hemşire yardımcısı kadrolarına istihdam edilecek personelde aranan şartlar şu şekilde sıralandı:

15 Hasta ve Yaşlı Bakımı Elmanı aranan şartlar;

 • 18 ile 40 yaş arası,
 • Bay – bayan,
 • B1 tipi Almanca sertifikası (Sertifikası olmayan adaylar B1 tipi sertifikayı kursa giderek almak zorundadır.)
 • Yurt dışı çıkış yasağı olmayan,
 • Hasta ev yaşlı bakım bölümü mezunu (lise, SMYO)

15 Hemşire yardımcısı aranan şartlar;

 • 18 ile 40 yaş arası,
 • Bay – bayan,
 • B1 tipi Almanca sertifikası (Sertifikası olmayan adaylar B1 tipi sertifikayı kursa giderek almak zorundadır.)
 • Yurt dışı çıkış yasağı olmayan,
 • Hemşire yardımcısı diploması sahibi

20 Hemşire aranan şartlar;

 • 18 ile 40 yaş arası,
 • Bay – bayan,
 • B1 tipi Almanca sertifikası (Sertifikası olmayan adaylar B1 tipi sertifikayı kursa giderek almak zorundadır.)
 • Yurt dışı çıkış yasağı olmayan,
 • Hemşire diploması sahibi

İlana başvurular için “vgroupdanismanlik@gmail.com” adresine CV gönderimi yapılması gerektiği belirtildi. Bu aşamadan sonra uygun görülen adayların mülakat için telefonla aranarak mülakata çağrılacağı açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu