İŞKUR 2 Bin Güvenlik Personeli Alacağını Duyurdu!

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden güvenlik personeli alımı ilanları peş peşe yayınlanmaya devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana ülkenin dört bir yanında iş arayan vatandaşlar ile personel açığını kapatmak isteyen kamu ve özel kuruluşları online platformdan buluşturmayı başaran Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) iş ilanlarına yoğun ilgi gösteriliyor. Son olarak İŞKUR üzerinden pek çok kuruluşun yayınladığı güvenlik personel alımı ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan şartlar ve iş detayları da internet üzerinden duyuruldu. İŞKUR güvenlik personeli iş ilanları hakkında merak ettiğiniz tüm detaylı bilgileri haberimizin detaylarında bulabilirsiniz.

İŞKUR internet sayfası üzerinden yeni yayınlanan ilanda, en az ilköğretim mezunu olmak koşulu ile silahlı/silahsız 2 bin güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirileceği duyuruldu. Vardiyalı çalışmaya müsait olan adaylar güvenlik görevlisi alımı için başvuruda bulunabilirler. Türkiye İş Kurumu’nun resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan binlerce özel güvenlik görevlisi ilanına her gün sayısız başvurular yapılıyor. Ülkedeki istihdam seferberliğine destek veren İŞKUR üzerinden, Türkiye genelinde pek çok kuruma en az ilköğretim mezunu olmak şartıyla güvenlik görevlisi istihdam edileceği açıklandı.

İŞKUR Özel Güvenlik Görevlisi Personel Alımı İlanı Başvuruları

Güvenlik görevlisi olmak isteyenleri yakından ilgilendiren İŞKUR özel güvenlik personeli alımı ilanlarına başvurular, İŞKUR üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bunun için ilanda açıkça belirtilen özel başvuru şartlarını ve il koşulunu en iyi şekilde tamamlıyorsanız İŞKUR sistemine kayıt olarak başvurunuzu çok kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Özel güvenlik görevlisi olmak için gerekli olan başvuru şartları ve bazı işlemleri yerine getirmeniz gerekmektedir. İlk olarak özel güvenlik görevlisi olmak isteyenlerin ikamet ettiği ilde sertifika vermeye yetkisi bulunan kurumlardan silahlı ya da silahsız olmak üzere eğitim almaları gerekmektedir. Ardından Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ÖGG sınavına katılıp başarılı olmaları önem taşımaktadır. Bu sınav her sene 6 kere düzenlenmektedir ve adayların sınavdan başarılı olmaları için de en az 60 puan almaları gerekmektedir.

Özel güvenlik görevlisi olmak için ilk girişinizde sınavı kazanamadıysanız da birbirini takip eden 4 sınava, ilgili sınav harcını ödeyerek katılabilirsiniz. Silahlı ve silahsız özel güvenlik personel alımı ilanında adaylardan istenilen belgeler birbirinden farklıdır. Silahlı temel eğitim süresi 120 saattir ve eğitimlere katılmak zorunludur.

İŞKUR Özel Güvenlik Görevlisi Personel Alımı Başvuru Şartları

İŞKUR üzerinden ülkenin dört bir yanında özel güvenlik personeli ihtiyacını karşılamak isteyen kurumların personel alımı ilanlar yayınladığı görülmektedir. İŞKUR üzerinde güncel olarak 2 bin güvenlik görevlisi personel alımı yapılmaktadır. Bu ilanlara başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan genel şartlar şu şekilde açıklandı:

  • C. vatandaşı olmak,
  • 21 yaşından büyük olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • En az ilköğretim mezunu olmak,
  • Kamer sistemleri yönetimi konusunda deneyimli olmak,
  • Görevini yapmasına engel teşkil edecek herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak,
  • Erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi bulunmamak,
  • Vardiyalı çalışma saatlerine müsait olmak,
  • İletişim becerileri yüksek, sabırlı ve anlayışlı olmak,
  • Yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek

İŞKUR üzerinden güncel olarak yayınlanan özel güvenlik personel alımı ilanlarında Türkiye’nin dört bir yanındaki özel ve kamu kuruluşlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Özel güvenlik personelinin çalışma alanları oldukça fazla olduğu için bu alanda istihdam edilecek personel sayısı da fazla olmaktadır. İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden ikamet ettiğiniz ilde aranan özel güvenlik görevlisi ilanlarına online başvuru yapabilirsiniz.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu