İş Bankası ve Yapı Kredi Personel Alım İlanları! Başvurular Ne Zaman?

2020 yılında bankaların personel alım ilanları yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Bankaların kurumsal internet siteleri üzerinden duyurduğu iş ilanlarına başvuruda bulunarak iş sahibi olmak isteyenler için güncel ilanlar haber sitemiz üzerinden yayınlanıyor. Son olarak İş Bankası ve Yapı Kredi banka bünyesinde çeşitli kadrolara personel alımı yapacağını duyurdu. İşte bankaların güncel personel alımı ilan detayları…

Türkiye İş Bankası kurumsal internet sitesi üzerinden yayınlanan güncel personel alımı ilanına göre Çanakkale, Balıkesir ve Sakarya illeri için Büro Elemanı olarak işe personel alımı yapılacağı duyuruldu. Söz konusu ilana başvuruda bulunacak olan vatandaşlarda aranan şartlar ve başvuru detayları da yer aldı.

Türkiye İş Bankası Engelli Büro Elemanı İlanı

Türkiye İş Bankası’nın kurumsal internet sitesi aracılığıyla vatandaşlara duyurulan personel alımı ilanına göre Çanakkale, Balıkesir ve  Sakarya şubelerinde istihdam edilmek üzere belirli sayıda personel alımı yapılacağı belirtildi.

İlanda yer alan detaylara göre Türkiye İş Bankası;

 • Çanakkale şubelerinde 3 kişi,
 • Balıkesir şubelerinde 4 kişi ve
 • Sakarya şubelerinde 2 kişiyi

istihdam edeceğini açıkladı. Söz konusu kadroların hepsinin Büro Elemanı olarak banka bünyesinde görev yapacağı belirtildi. İş Bankası’nın Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden de yaptığı personel alımı duyurusuna göre adaylarda aranacak nitelikler ve özellikler de belirtildi.

İŞ Bankası Personel Alımı Şartları Nelerdir?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Mülakat tarihi itibarıyla 30 yaşında veya 30’dan küçük olmak,
 • Kamu haklarından yoksun bırakılmış olmamak,
 • Bedensel, duyusal ve sosyal yeteneklerindeki özürleri sebebiyle çalışma gücünün en az %40’ından yoksun olmak,
 • Engelli olduğunu Devlet Hastanelerinden temin edilen sağlık kurulu raporu ile belgelendirmiş olmak,
 • Herhangi bir kuruluşta zorunlu hizmet yükümlülüğüne sahip olmamak,
 • Lise, Ticaret Meslek Lisesi veya 2 senelik meslek yüksek okulu mezunu olmak,
 • Erkek adayların askerlik ile ilişkilerinin bulunmaması

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) ilgili ilan sayfası üzerinden yapılacak başvurular için, Türkiye İş Bankası Büro Memuru alımları için son başvuru tarihi söz konusu ilan sayfasında belirtilmiştir.

Yapı Kredi Stajyer Alım İlanı

Yapı Kredi Bankası’nın kurumsal internet sitesi üzerinden yapılan ilana göre banka bünyesinde İnsan Kaynakları biriminde görevlendirilmek üzere uzun dönem stajyer alımı yapılacak. İstanbul Yapı Kredi şubesinde görevlendirilmek üzere alınacak stajyer adaylarında aranan şartlar arasında öğrencilerin haftada en az 4 iş günü bankada çalışmaları talep ediliyor. Bu yüzden Yapı Kredi stajyer ilanına başvuruda bulunmak isteyen öğrencilerin ders saatlerinin çalışmaya uygun olmasına dikkat edilmesi talep edilmektedir.

Üniversitelerin mühendislik bölümleri 4. sınıfında öğrenim görüp devam zorunluluğu olmayan, yeni mezun veya yüksek lisans öğrencisi adaylar arasından alınacak Yapı Kredi stajyer iş ilanında ayrıca ilana başvuracak adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

 • İleri seviyede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip olmaları
 • Tüm MC Office programlarını aktif bir şekilde kullanabiliyor olmaları

Stajyer Başvuruları Ne Zaman Sona Erecek?

Yapı Kredi Bankası’nda uzun dönem stajyer unvanıyla görevlendirilecek personellerin tüm işe alım süreçlerine destek vermesi, ilgili raporlamaları hazırlaması, ve proje süreçlerinde aktif rol oynaması talep edilmektedir. Yapı Kredi Bankası’nın kurumsal internet sitesi üzerinden duyurulan stajyer alım ilanına başvuruda bulunmak isteyenler için son başvuru tarihi 24 Ocak 2020 olarak belirlenmiştir. Başvurusu olumlu sonuçlanan adaylara banka tarafından en kısa zamanda geri dönüş sağlanacaktır.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu