İhtiyaç Sahiplerine 2. Faz 1000 TL Ödemeleri Bugün Başladı!

Koronavirüsü 2.Faz Yardımları Bugün Başladı! Dünya genelinde yaşanan korona virüsü salgını dolayısı ile hem dünya hem de Türkiye zor dönemlerden geçmeye devam ediyor. Korona virüsü dolayısı ile pek çok aile maddi açıdan oldukça zor günler geçirmeye başlamış ailede geçim sıkıntısı gibi durumlar patlak vermeye başlamış bulunmaktadır. Korona virüsü salgını sonrasında devlet pek çok aileye maddi açıdan destek sağlamaya devam ediyor. Sosyal bir ülke olmanın gerektirdiği tüm olanaklar çerçevesinde ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olarak destek olmaktadır. Devletimiz korona virüsü kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere ödenmek üzere 3 faz şekilde olacak şekilde 1.000TL olarak destek ödemeleri başlatmış bulunmaktadır. Korona virüsü sonrasında ihtiyaç sahibi herkese yapılan destekler artmış ve düzenli bir şekilde yapılmaya devam edilmektedir.

Bu kapsamda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tarafından gelen son dakika açıklamasına göre de 1.000TL destek ödemelerinin 2.faz ödemeleri bu gün itibarı ile başlamış bulunmaktadır. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamasında “Ekonomik İstikrar Paketi kapsamında 2 milyon 300 bin haneye yapılması planlanan 1.000TL destek ödemelerinin ikincisi bu gün itibarı ile hesaplara gönderilmeye başlanmış bulunmaktadır.

2.Faz Destek Ödemeleri Başladı!

2.Faz Destek Ödemeleri Başladı! Korona virüsü kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yapılan destek ödemelerinin 3 Faz şeklinde gerçekleştirileceğini belirten Bakan Selçuk, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız ile sahada yaptığımız araştırma çerçevesinde belirlenen kişilere yardım ödemeleri yapılacaktır. Yaptığımız saha incelemesinin ardından belirlenen toplam 2 milyon 300 bin aileye 2. Faz kapsamında aile başına 1.000TL olmak üzere nakdi yardım ödemesi gerçekleştireceklerini belirtti.

Bakan Selçuk yapılan 1.faz ödemelerinde olduğu gibi herhangi bir başvuruda bulunmalarına gerek olmadığını belirtirken, 1.000TL destek ödemelerinin bu gün PTT hesaplarına gönderilmeye başlandığını da açıklamış bulunmaktadır. Yapılacak olan bu yardımında diğer yardım ödemeleri gibi salgına karşı riski en aza indirgemek adına ödemeler vatandaşların evlerine götürülerek elden teslim edilecektir. Bakan Selçuk diğer yandan 3. Faz ödemeleri için de şu açıklamaları yapmış bulunmaktadır. Bu ödemeler için başvuruların e-Devlet sistemi üzerinden alınmaya başlanacağını ve 3.faz ödemlerinin de yine aile bazlı yapılacağını açıklamış bulunmaktadır. Bakan Selçuk başvuruların ne zaman başlayacağı ile ilgili tarih konusunu ayrıca açıklayacaklarını belirtmiş bulunmaktadır.

Devlet Elektrik Desteği Para Yardımı Ne Kadar, Nasıl Alınır?

Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır, Kimlere Veriliyor?

E-Devlet Üzerinden Sosyal Yardım Para Yardımı Sorgulama

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. Ben kanser hastasıyım bir oğlum var babası yok eşimden ayrılalı 11 yıl oldu çok zor durumdayım Allah rızası için yardım edin

  1. Merhaba
   3.Faz yardım başvurusu yapabilirsiniz. e-Devlet sistemi üzerinden başvurular alınmaktadır.

 2. Yazıklar olsun bu devletin desteğinden gerçekten ihtiyacı olan değil hiçbir ihtiyacı olmayan yararlanir

 3. Bu nasıl bi anlayış bu nasıl bi düşünce ya..senin 1000 TL desteğini hiç ihtiyacı olmayan alıyor. Gerçekten ihtiyacı olan alamıyor. Benim gibi evsiz işsiz alamıyor.

  1. Merhaba
   Murat bey 3.faz yardım ödemelerine başvuru yapabilirsiniz. Başvurular e-Devlet sistemi üzerinden başlamış bulunmaktadır.

 4. Ben kanser hastasıyım bir oğlum var babası yok ne olur Allah rızası için bizide görün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu