İcra Müdürlüğü Sınav Tarihi Belli Oldu mu?

İcra Müdürlüğü Sınav Tarihi Belli Oldu mu? Yapılacak olan icra müdürlüğü sınavı zamanı yaklaşıyor. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile toplamda 700 icra müdürü ve müdür yardımcısı alınacağı belirtildi. Alınacak olan 700 icra müdürü ve müdür yardımcısı alımı ilanı yayımlandı. Adalet Bakanlığı açıktan ve naklen atama ile 700 icra müdür ve müdür yardımcısı alımı gerçekleştireceğini belirti. Şimdi tüm gözler yapılacak olan sınava çevrilmiş durumda.

İcra Müdürlüğü sınavı için başvuru tarihleri ise 7 – 14 Kasım 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi başvuruları aracılığı ile bireysel olarak internet ortamı üzerinden ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr adresi üzerinden başvurular yapabileceklerdir.

İcra Müdürlüğü Sınav Ücreti Ne Kadar?

İcra Müdürlüğü Sınav Ücreti Ne Kadar? Sınava girecek olan adayların sınav için 216TL ödeme yapması gerekmektedir. Adayların ÖSYM’nin internet sayfası üzerinden e-işlemler bölümünde yer alan ödemeler alanından kredi kartı veya banka kartı ile ödemeleri gerçekleştirebileceklerdir.

Geç başvuru tarihi olarak belirlenen 27 Kasım 2019 başvuru yapacak olan adayların ise 324TL ödeme yapması gerekmektedir. Geç başvuru olarak başvuru yapacak olan adayların ödemelerini en geç aynı günün saat 23:59’a kadar yapmaları gerekmektedir. Ödeme işlemi yine kredi kartı veya banka kartı ile ÖSYM’nin sitesi üzerinden yapılacaktır.

Sınav için gerekli başvuru ve ödemeleri tamamlayan aydalar için ÖSYM tarafından adayların sınava girecekleri yeri belirten hangi bina ve salonda, sınav tarihini ve saatini gösteren Sınava Giriş Belgesi düzenlenecektir.

İcra Müdürlüğü Sınavı Hangi Tarihte?

İcra Müdürlüğü Sınavı Hangi Tarihte? Yazılı olarak gerçekleştirilecek sınav 28 Aralık Cumartesi günü Ankara’da gerçekleştirilecektir. Sınav saat 10:15’te başlayacak ve 90 dakika sürecektir. Adaylar saat 10:00’dan sonra sınav salonlarına alınmayacaktır.

Yapılan yazılı sınavda 100 tam puan üzerinden en az 70 alarak, yapılan sınav sonucunda en yüksek puan alandan başlayarak 400 aday, sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır. Sözlü sınav Adalet Bakanlığı tarafından yapılacaktır.

İcra Müdürlüğü yazılı sınavında başarı sağlayarak, sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar ÖSYM ve Adalet Bakanlığı sitesinde sınav sonuçlarının ilanından itibaren 5 gün içerisinde istenilen belgeleri Adalet Bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığı’na getirmeleri ya da masrafını ödemek koşulu ile Cumhuriyet başsavcılıkları aracılığı ile Acele Posta Servisi yolu ile gönderim sağlayabileceklerdir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu