İçişleri Bakanlığı Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları ve Tarihleri Belli Oldu

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren iş ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan kamu personel alımı ilanları arasında İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alımı ilanı dikkat çekti. Yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı kendi bünyesinde daimi istihdam etmek üzere, sözlü sınava tabi tutarak personel alımı yapacağını duyurdu. 6 Nisan 2020 tarihi (bugün) itibarıyla İçişleri Bakanlığı daimi personel alımı ilanına başvuruların başladığı bildirildi. Başvuru şartlarını taşıyan adayların ilana en geç 10 Nisan 2020 Cuma günü saat 17.30’a kadar başvuruda bulunabilecekleri açıklandı. İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru şartları ve hangi kadrolara memur alımı yapılacağına dair bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı’nın resmi internet sayfası üzerinden de yapılan duyuruda, bakanlık bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere yeni personel alımı yapılacağı açıklandı. Bakanlık tarafından personel alımı ile ilgili olarak yapılan resmi açıklamada “İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatı emrinde boş bulunan 15 adet İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı kadrosuna sözlü sınavı ile personel alımı yapılacaktır.” ifadeleri kullanıldı. Bununla birlikte yayımlanan personel alımı ilanında belirtilen unvan için başvuruda bulunacak olan adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Başvuru şartlarını taşıyan adayların İçişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden online olarak başvurularını yapabilecekleri bildirildi.

İçişleri Bakanlığı Personel Alımı Başvurusunda Dikkat Edilecek Hususlar

Bakanlığın duyurduğu memur alımı ilanına başvuruda bulunacak adayların başvurularını sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde tamamlayabilmeleri için ilan detaylarında belirtilen uyarılara azami hassasiyet göstermeleri rica edildi. Adayların başvuru işlemleri için ilk olarak bakanlığın resmi internet sayfasında yer alan sınav başvuru linkindeki “2020 yılı İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı Sözlü Sınavı İş Talep Formu”na e-Devlet Kapısı sistemi üzerinden ulaşabilecekleri açıklandı. Başvuruda bulunmak isteyen adayların bu formda yer alan bilgileri 6 Nisan 2020 ile 10 Nisan 2020 Cuma günü saat 17.30 arasında elektronik ortamda doldurarak müracaatlarını gerçekleştirebilecekleri bildirildi.

İş talep formunu elektronik ortam üzerinden doldurup, başvurularını hatasız ve eksiksiz bir şekilde tamamlayan ve formda yer alan bilgilerinin doğruluğundan emin olan adayların, ekranda yer alan “Bilgilerimi Kaydet” butonuna basmaları gerektiği açıklandı. Bu işlemi gerçekleştirmeyen adayların başvurularının sisteme kaydedilmeyeceği için bu durumda olan adayların sonraki süreçte herhangi bir hak talebinde bulunamayacakları hatırlatıldı. Bilgilerinin eksik olduğu fark eden adayların ise son başvuru tarihine kadar formda yer alan bilgilerini yeniden güncelleyebilecekleri belirtildi.

İçişleri Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak
  • T.C. vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından mahrum bırakılmış olmamak
  • İlan tarihi itibarıyla 18 – 35 tarihleri arasında olmak
  • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi bir sağlık problemi veya bedensel engeli bulunmamak
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv taramasından olumlu sonuç almak
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibarıyla, askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış, tecil ettirmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak
  • İlanda belirtilen kadrolar için talep edilen mezuniyet şartlarını yerine getirmek
  • Daha önce çalışmış olduğu kamu kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki sebeplerle işten çıkarılmış olmamak

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların yapacakları müracaatların elektronik ortamdaki iş talep formu ile alınacağı ve bunun dışında posta yoluyla ya da elden müracaatların hiçbir şekilde kabul edilmeyeceği açıklandı. İçişleri Bakanlığı’nın usulüne göre zamanında yapılmayan başvuruları kabul etmeyeceği belirtildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu