İçişleri Bakanlığı Personel Alımı İlanı Yayımladı! Başvuru Şartları Açıklandı

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren kamu personeli alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Son olarak Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında İçişleri Bakanlığı tarafından en az 3 bin 530 TL maaşla Ankara’da yapılacak giriş sınavı ile memur alımı yapılacağı duyuruldu. İçişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden de yayımlanan duyuruda bakanlık bünyesinde memur kadrosunda daimi olarak çalışmak isteyen adayların 16 Haziran – 19 Haziran 2020 tarihleri arasında Ankara’da mülakata girmesi gerektiği bildirildi. İçişleri Bakanlığı kamu personeli alımı ilanında ayrıca başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. İçişleri Bakanlığı personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Kamu kurumlarında iş arayanları yakından ilgilendiren personel alımı ilanı İçişleri Bakanlığı’ndan geldi. En az 3 bin 530 TL maaşla istihdam edileceği bildirilen personelin bakanlık bünyesinde açık bulunan memur kadrosunda daimi olarak çalıştırılacağı açıklandı. İçişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesi ve Resmi Gazete’nin bugünkü sayısı üzerinden duyurulan İçişleri Bakanlığı kamu personeli alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı. İlana başvuruda bulunacak adayların mülakata tabi tutulacağı bildirildi.

İçişleri Bakanlığı Memur Alımı İlanı

Yayımlanan kamu personeli alım ilanında, “657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Ek ve Değişiklikleri çerçevesinde; Bakanlığımız merkez teşkilatı emrinde istihdam edilmek üzere aşağıdaki Ek-1 sayılı tabloda adedi ve pozisyon unvanı belirtilen toplam 13 adet boş pozisyona 16-19 Haziran 2020 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak giriş(sözlü) sınavı ile kamu personel alımı yapılacaktır.” En az 3 bin 530 TL maaş alacağı açıklanan kamu personeli ilanında adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. İçişleri Bakanlığı memur alımı ilanında boş kadrolar şu şekilde açıklandı:

 • Avukat
 • Endüstri Mühendisi
 • Bilgisayar Mühendisi
 • Programcı
 • Ekonomist
 • Grafiker
 • İstatistikçi

İçişleri Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan nitelikleri taşımak
 • T.C. vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
 • TCK 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak
 • Erkek adaylar için askerlik durumu bakımından askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ve bedensel engeli bulunmamak
 • Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1985 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar)

İçişleri Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Özel Şartları

 • 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP(3), ön lisans mezunları için KPSSP(93) puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak
 • Avukat, Mühendis (Endüstri, Bilgisayar), Programcı, Diğer Teknik Hizmet Personeli (Ekonomici, Grafiker, İstatistikçi) pozisyonlarında belirtilen özel başvuru şartlarını taşımak

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların 11- 15 Mayıs 2020 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat etmeleri gerektiği açıklandı.

 

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu