İçişleri Bakanlığı En Az 5 Bin TL Maaşla Memur Alımı Yapıyor!

İçişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden duyurulan personel alımı ilanına göre Bakanlık bünyesinde daimi olarak görevlendirilmek üzere uzman yardımcılığı kadrosuna 15 memur alımı yapılacağı açıklandı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında adaylarda aranan başvuru şartları da aktarıldı. Başvuruların 27 Nisan 2020 Pazartesi (bugün) itibarıyla başladığı belirtilirken, başvurusu onaylanıp işe alınan kamu personelinin en az 5 bin TL maaşla istihdam edileceği açıklandı. İçişleri Bakanlığı bünyesinde memur olarak çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı bünyesinde açık bulunan uzman yardımcılığı kadrosunda daimi olarak istihdam edilmek üzere 15 yeni kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Başvuruların bugün itibarıyla İçişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesi aracılığıyla online olarak başladığı belirtilirken, bakanlık bünyesinde memur olarak çalışmak isteyen adayların en geç 4 Mayıs 2020 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerektiği bildirildi. İçişleri Bakanlığı personel alımı ilanına başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı.

İçişleri Bakanlığı İçişleri Uzman Yardımcısı Alımı İlanı

Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden kamuoyuna duyurulan memur alımı ilanında, “çişleri Bakanlığı merkez teşkilatında Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan 15 adet İçişleri Uzman Yardımcısı kadrosuna 03 – 05 Haziran 2020 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak Giriş (sözlü) sınavı ile personel alınacaktır.” ifadeleri kullanıldı. İçişleri Bakanlığı bünyesinde daimi olarak istihdam edileceği açıklanan memur kadrosundaki personelin en az 5 bin TL maaşla görevlendirileceği belirtildi.

İçişleri Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Genel ve Özel Şartları

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan “15 İçişleri Uzman Yardımcısı” alımı ilanında belirtilen başvuru genel ve özel şartları şu şekilde sıralandı:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak
  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak
  • Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1985 tarihinden sonra doğanlar başvuruda bulunabilecektir.)
  • Erkek adayları için askerlikle ilişiği bulunmamak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış, ertelemiş ya da muaf olmak
  • ÖSYM tarafından 2018 – 2019 yıllarında yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP32” puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak
  • KPSS puanları itibarıyla başvuruda bulunan adaylar arasında en yüksek puanlı 60 kişi içerisinde yer almak (60. aday ile aynı puana sahip diğer adaylar da giriş sınavına katılım hakkı elde edecektir.

İçişleri Bakanlığı Memur Alımı Başvuru İşlemleri

İçişleri Bakanlığı’nın www.icisleri.gov.tr adresli resmi internet sitesinde yayınlanan sınav başvuru bağlantısı üzerinde yer alan “2020 yılı İçişleri Uzman Yardımcısı Giriş (sözlü) Sınavı İş Talep Formunu” doğru ve eksiksiz bir şekilde dolduran adayların başvurularının kabul edileceği bildirildi. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların 27 Nisan 2020 tarihinden 4 Mayıs 2020 tarihine kadar müracaatlarını e-Devlet Kapısı sisteminin şifresi ile elektronik ortamda tamamlamaları gerektiği açıklandı. Müracaatların elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile ya da bizzat müracaatların İçişleri Bakanlığı tarafından kabul edilmeyeceği bildirildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu