İBB Yüksek Maaşla Çalışacak Şef Alımı Yapacak! Başvuru Şartları ve Detayları

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenlerin ilgilendiği ilanlar arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) kamu personeli alımı ilanları da yer alıyor. Bünyesindeki kadrolara veya iştiraklerinde açık buluna pozisyonlara personel alımı yapmaya devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi, personel alımı işlemlerini İBB Kariyer internet sayfası üzerinden sürdürüyor. Son olarak İBB resmi internet sitesinde bulunan kariyer sayfası üzerinden bütçe ve raporlama şefi personel alımı yapılacağı duyuruldu. İnternet üzerinden yapılacak başvuru işlemleri öncesinde başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarına da ilan detaylarında yer verildi. İBB bütçe ve raporlama şefi personel alımı ilanı ile ilgili bilinmesi gereken tüm bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) resmi internet sitesi üzerinde yer alan Kariyer sayfası aracılığıyla en az 5 yılı yöneticilik pozisyonunda olmak üzere toplam 10 yıl bütçe ve raporlama alanında tecrübeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Kariyer sayfası üzerinden yapılan personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları ile başvuru tarihleri de açıklandı.

İBB Bütçe ve Raporlama Şefi Alımı İlanı Yayınlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin güncel iş ilanları kategorisinde yer alan personel alımı ilanında “Şirketlerin raporlama takvim süreçlerine, raporlama prosedürlerine ve belirlenen hedeflere uyumluluğunun sağlanarak takip ve kontrolünün yapılması, Yıllık bütçeye uygun bilanço, gelir tablosu ve nakit akis planlarının hazırlanması, Bütçe gerçeklesen sapma analizleri ve açıklamalarının yapılması, Yönetime gerekli rapor ve sunumların hazırlanması, detaylı açıklamaların yapılması, Gerekli raporların hazırlanması periyodik olarak yapılması, Yılsonu denetim çalışmalarının bağımsız denetim firmasi ile gerçekleştirilmesi gibi görevleri yerine getirecek İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası’nda ikamet eden, “Bütçe ve Raporlama Şefi” işe alımı yapılacaktır.” denildi.

İBB kariyer sayfası aracılığıyla kamuoyuna duyurulan personel alımı ilanında ayrıca adaylarda aranan başvuru şartları da aktarıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bütçe ve raporlama şefi kadrosunda istihdam edilecek personele yüksek maaş verileceği ifade edildi. Söz konusu ilana başvuruların 19 Mart 2020 tarihi itibarıyla resmen başladığı ve bu ilana başvuruda bulunmak isteyenlerin en geç 29 Mart 2020 tarihine kadar başvurularını İBB kariyer sayfası üzerinden tamamlamaları gerektiği açıklandı.

İBB Bütçe ve Raporlama Şefi Alımı Başvuru Şartları

Kamuda çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bütçe ve raporlama şefi personel alımı ilanına başvuru işlemleri sırasında adaylarda aranan başvuru şartlarına uygun olmadığı tespit edilen kişilerin başvuru işlemlerinin iptal edileceği belirtildi.

 • Üniversitelerin en az lisans bölümlerinden mezun
 • Bütçe ve Raporlama alanında en az 5 yılı yöneticilik pozisyonunda olmak üzere, toplam 10 yıl deneyim sahibi
 • Yasal raporlama tecrübesine sahip
 • MS Office (Word, Excel, Power Point) programlarını iyi derecede kullanabilen
 • Takım yönetimi ve koordinasyonu konusunda tecrübe sahibi
 • İletişim becerileri gelişmiş ve çözüm odaklı hareket eden
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmayan
 • İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası’nda ikamet eden

İBB Bütçe Raporlama Şefi İş Tanımı

 • Şirketlerin raporlama takvim süreçlerine, raporlama prosedürlerine ve belirlenen hedeflere uyumluluğunun sağlanarak takip ve kontrolünün yapılması
 • Yıllık bütçeye uygun bilanço, gelir tablosu ve nakit akış planlarının hazırlanması
 • Bütçe gerçekleşen sapma analizleri ve açıklamalarının yapılması
 • Gerekli raporların hazırlanması periyodik olarak yapılması
 • Yönetime gerekli rapor ve sunumların hazırlanması, detaylı açıklamaların yapılması
 • Yılsonu denetim çalışmalarının bağımsız denetim firmaları ile gerçekleştirilmesi

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu