İBB Şubat Ayında KPSS Şartsız Personel Alımı Yapıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) resmi internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfası aracılığıyla, belediye bünyesinde açık olan ve ihtiyaç duyulan kadro ve pozisyonlara personel alımı yapmaya devam ediyor. Son olarak İBB Kariyer sayfası üzerinden yayınlanan personel alım ilanında, belediye bünyesinde istihdam edilmek üzere Güzellik Uzmanı alımı yapılacağı açıklandı. İBB Güzellik Uzmanı personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların en geç 14 Şubat tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerektiği bildirildi. KPSS şartı olmayan İBB güzellik uzmanı alımı ilanı ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinde ihtiyaç duyulan kadro ve pozisyonlara personel alım ilanları, belediyenin kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan İBB Kariyer sayfası aracılığıyla, ilgili iş arayan vatandaşların bilgisine sunuluyor. Kariyer İBB üzerinden üniversitelerin saç bakımı ve güzellik hizmetleri alanında eğitim veren bölümlerinden en az ön lisans, tercihen lisans mezunu Güzellik Uzmanı alımı ilanı yayınlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından güncel olarak yayınlanan güzellik uzmanı personel alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartlarının yanı sıra istihdam edilecek çalışanların belediye bünyesinde yapacakları görev ve sorumlulukları da açıklandı.

İBB Güzellik Uzmanı Personel Alımı İlanı Detayları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sayfasından yayınlanan personel alımı ilanında, “Güzellik Uzmanlığı eğitim programına katılan öğrencilere, eğitim müfredatlarında bulunan konuların uygulamalı olarak ayrıntılı şekilde öğretilmesini sağlayacak  İstanbul Anadolu Yakası veya Avrupa Yakası’nda ikamet eden “Güzellik Uzmanı” işe alımı yapılacaktır.” açıklaması yapıldı.

Belediye bünyesinde güzellik uzmanı olarak çalışmak isteyen ve İBB Kariyer sayfası üzerinden yayınlanan bu personel alımı ilanına başvuruda bulunmayı düşünenlerin İBB tarafından duyurulan başvuru şartlarını taşımaları gerektiği bildirildi. Kariyerine güzellik uzmanı olarak başlamak ya da devam etmek isteyen ve iş arayan vatandaşları yakından ilgilendiren bu ilanda adaylarda aranan başvuru şartları açıklandı.

İBB Güzellik Uzmanı Personel Alımı Başvuru Şartları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde güzellik uzmanı olarak istihdam edilecek adaylarda herhangi bir KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) puan şartı aranmadığı açıklandı. Adaylarda aranan başvuru şartları şu şekilde duyuruldu:

 • Güzellik uzmanlığı, danışmanlığı ya da benzeri bir pozisyonda en az 2 yıllık deneyim sahibi olması,
 • Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanlığı sertifikasına sahip olması,
 • Temel sanat ve temel makyaj anatomisi konusunda bilgi sahibi olması,
 • İletişim yetenekleri güçlü, güler yüzlü hizmet anlayışını benimsemiş,
 • Makyaj tekniklerine hakim, makyaj ve güzellik alanında eğitmenlik yapmış,
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan

Bu şartları taşıyan adayların İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin belirlediği başvuru tarihleri arasında başvurularını tamamlamaları gerektiği açıklandı. Buna göre İBB bünyesinde güzellik uzmanı olarak çalışmak isteyen adayların başvurularını en geç 14 Şubat tarihine kadar tamamlamaları gerektiği açıklandı. Başvuruların İBB Kariyer sayfası üzerinde yer alan iş başvuru formu doldurularak yapıldığı belirtildi.

Güzellik Uzmanlığı Nedir, İş İmkanları Nelerdir?

Hijyen ve sağlık kurallarına uygun kozmetik ve bilimden yararlanarak cilt, vücut bakımları, profesyonel makyaj gibi konularda hizmet veren kişilerdir. Güzellik uzmanları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylık Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanlığı sertifikasına sahip olmalıdır. Güzellik uzmanlığı iş imkanlarından bazıları şunlardır:

 • Saç bakım hizmetleri,
 • Güzellik salonları ve merkezleri,
 • Bay, bayan kuaför salonları,
 • SPA merkezleri,
 • Hastane ve kliniklerin ilgili bölümleri,
 • Lazer epilasyon salonları,
 • Zayıflama merkezleri,
 • Kozmetik satış noktaları

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu