İBB En Az Lise Mezunu Personel Alımı İlanı Yayınladı! Başvuru Şartları ve Tarihleri Açıklandı

Kamu kurumlarında çalışmak isteyen en az lise mezunu adayları yakından ilgilendiren personel alım ilanlarından biri de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) geldi. Bilindiği üzere İBB bünyesinde açık olan kadro ve pozisyonlar için personel alım ilanlarını kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan İBB Kariyer sayfası aracılığıyla kamuoyuna duyuruyor. Bugün İBB Kariyer sayfası üzerinden duyurulan personel alımı ilanında da belediyenin kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere belirtilen kadroda personel alımı yapacağı duyuruldu. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı bulunmayan adayların da başvuruda bulunabileceği İBB en az lise mezunu personel alım ilanı için başvuru şartları ve başvuru tarihleri hakkında bilinmesi gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren yeni bir personel alım ilanı daha yayınlandı. İBB bünyesindeki açık kadrolara personel alımı ilanları İBB Kariyer sayfası üzerinden kamuoyuna duyuruluyor. İBB Kariyer sayfasında yayınlanan personel alım ilanında belediye bünyesinde devamlı olarak istihdam edilmek üzere elektrik teknikeri ve teknisyeni alımı yapılacağı bildirildi. Bu kadro için belirtilen ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında açıklandı.

İBB Elektrik Teknikeri ve Teknisyeni Personel Alımı İlanı

İBB Kariyer sayfası üzerinden duyurulan personel alım ilanında, “Yeni hatların açılmasıyla birlikte her türlü arıza, bakım ve onarım faaliyetlerinin yürütülmesi görevlerini yapacak İstanbul Avrupa veya Anadolu Yakası’nda ikamet eden elektrik teknikeri ve teknisyeni işe alımı yapılacaktır.” ifadeleri kullanıldı. Bu kadroda açılan personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da belirtildi. Söz konusu başvuru şartlarına uygun olan adayların en geç 17 Nisan 2020 tarihine kadar müracaatlarını yine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinde yer alan İBB Kariyer sayfası aracılığıyla yapmaları gerektiği bildirildi.

İBB Elektrik Teknikeri ve Teknisyeni Personel Alımı Başvuru Şartları

İş tanımı açıklanan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinde daimi olarak istihdam edileceği belirtilen elektrik teknikeri ve teknisyeni personeli için adaylarda aranan başvuru şartları şu şekilde duyuruldu:

 • Meslek liselerinin veya meslek yüksek okullarının Elektrik, Elektrik – Elektronik, Raylı Sistem Teknolojileri bölümlerinden mezun
 • Elektrik projeleri teknik çizimleri, hesapları ve dokümanları konusunda ve alanında en az 5 yıl tecrübe sahibi
 • Tercihen EKAT Belgesi ve şantiye deneyimi olan
 • Bakim ve onarım islerinde aktif olarak çalışmış
 • MS Office (Word, Excel vb.) programlarına hakim
 • Yurt içi ve/veya yurt dışı seyahat yapabilme konusunda esnek
 • Gece vardiyası dahil olmak üzere vardiyalı sistemle çalışmaya uygun
 • Yeraltında tünel-metro vb. alanlarda çalışabilmek için sağlık durumu elverişli olan
 • İletişim becerileri gelişmiş ve takım çalışmasına yatkın
 • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış, muaf, ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş
 • Sonuç odaklı, disiplinli ve sistematik çalışan
 • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi bir zihinsel veya bedensel engeli ile sağlık sorunu bulunmayan

En az lise mezunu adayların İBB elektrik teknikeri ve teknisyeni personel alımı ilanı için bu başvuru şartlarını taşımaları gerektiği belirtildi. Başvuru koşulları arasında 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartının bulunmadığı dikkat çekti. KPSS puanı bulunmayan adayların başvuruda bulunabileceği bu ilan için adayların en geç 17 Nisan 2020 tarihine kadar müracaatlarını İBB Kariyer sayfası üzerinden tamamlamaları gerektiği açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu