İBB En Az Lise Mezunu Doğalgaz Kapama-Açma Personeli Alımı Yapacak

Belediyelerde daimi olarak işçi statüsünde çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren yeni bir personel alımı ilanı yayınlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere en az lise mezunu adaylar arasından doğalgaz kapama açma personeli alımı yapacağını duyurdu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan İBB kariyer sayfası aracılığıyla yapılan personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar için ilanda adaylarda aranan başvuru şartları da yer aldı. Bununla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinde daimi olarak işçi statüsünde çalıştırılacak personelin yerine getirmesi gereken görev ve sorumluluklarına da ilan detaylarında yer verildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) en az lise mezunu adaylar arasından doğalgaz kapama açma personeli alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

İstanbul’da belediye bünyesinde iş arayanlar için yeni bir personel alımı ilanı yayınlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesindeki açık bulunan kadrolara personel alımı ilanlarını yayınladığı İBB internet sitesindeki kariyer sayfası üzerinden duyurulan ilanda adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı. Kariyer İBB üzerinden yayımlanan personel alım ilanında, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İGDAŞ bünyesinde, Doğalgaz kapama ve açma işlemlerini yapabilecek, İstanbul Anadolu veya Avrupa Yakası’nda ikamet eden, “Doğalgaz Kapama Açma Personeli” işe alımı yapılacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

İBB Doğal Gaz Kapama Açma Personeli Alımı Başvuru Şartları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinde daimi olarak işçi statüsünde istihdam edileceği açıklanan doğalgaz kapama açma personeli alımına başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

 • T.C. vatandaşı olmak
 • En az lise mezunu olmak
 • Kamu haklarından mahrum bırakılmış olmamak
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak
 • Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak
 • A2 Motor ehliyetine sahip olmak ve aktif olarak motosiklet kullanabilmek
 • Muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış, tecil ettirmiş veya yedek sınıfı geçirilmiş olmak
 • Sahada aktif çalışma koşullarına uyum sağlayabilecek olmak
 • Benzer görevlerde tecrübeli ya da tecrübe edinmek isteyen
 • Takım çalışmasına uyumlu olmak

Bu başvuru şartlarını taşıyan en az lise mezunu personelin müracaat işlemlerini İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) resmi internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfası aracılığıyla başvuru formunu doldurarak tamamlamaları gerektiği bildirildi. İş başvuru formu üzerindeki bilgileri doğru ve eksiksiz olarak doldurup başvurusunu tamamlayan adaylara, müracaat koşullarına uygun görülmesi durumunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İnsan Kaynakları ekipleri ve yetkilileri tarafından geri dönüş yapılacağı açıklandı.

İBB Doğalgaz Kapama Açma Personeli Alımı Görev ve Sorumlulukları

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı olmadan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinde daimi işçi statüsünde görev yapacak doğalgaz kapama ve açma personelinin görev ve sorumlulukları şu şekilde açıklandı:

 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İGDAŞ bünyesinde, Doğalgaz kapama ve açma işlemlerini yapmak
 • Amirlerinin görevlendirdiği işleri yerine getirmek

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu