İBB En Az İlköğretim Mezunu Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren kamu personel alımı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) geldi. Bilindiği üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kendi bünyesinde veya kendine bağlı şirketlerde istihdam edilmek üzere duyurusunu yaptığı personel alımı ilanlarını, belediyenin resmi internet sitesi üzerinde yer alan İBB Kariyer sayfası aracılığıyla kamuoyuna duyuruyor. İBB Kariyer sayfası üzerinden açıklanan personel alımı ilanına başvuruda bulunacak adaylar için başvuru tarihi ile birlikte başvuru şartları da bildirildi. Kariyer İBB üzerinden yayınlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi en az ilköğretim mezunu personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinde çalışmak isteyenler için yeni bir personel alımı ilanı yayınlandı. En az ilköğretim mezunu öğrenim düzeyi şartını sağlayan cankurtaran alımı yapılacağı açıklandı. Belediye bünyesinde sözleşmeli olarak istihdam edileceği açıklanan cankurtaran personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar için başvuru şartları ve tarihi de ilan detaylarında yer aldı. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan koşulu olmadan İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde sözleşmeli olarak cankurtaran kadrosunda iş sahibi olabilmek için adayların belirtilen başvuru tarihi süresi içinde müracaatlarını internet üzerinden online olarak tamamlamaları gerektiği açıklandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cankurtaran Alımı İlanı

Kendi bünyesinde veya bağlı şirketlerinde istihdam edeceği personel açığını belediyenin resmi internet sitesi üzerinde yer alan İBB Kariyer sayfası aracılığıyla kamuoyuna duyuran İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yeni bir personel alımı yapacağını duyurdu. İBB kariyer sayfası üzerinden yayımlanan can kurtaran alımı ilanında, “İstanbul’un çeşitli ilçelerinde bulunan plajlardaki su sporlarını ve yüzme alanlarını kullanan kişilerin katilliği etkinliklerde güvenlik önlemlerini almak, bu amaçla temin edilen ilk yardım araç ve gereçlerini doğru kullanmak, Tesislerde meydana gelen boğulma ve yaralanma olaylarına müdahale etmek, Belirli Süreli ve 15.05.2020-13.09.2020 tarihleri arası çalışacak İstanbul Avrupa Yakası’nda; Silivri, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Bakırköy, Arnavutköy, Sarıyer, Çatalca ve Eyüp ilçelerinde ikamet eden, İstanbul Anadolu Yakası’nda; Kadıköy, Beykoz ve Sile ilçelerinde ikamet eden “Cankurtaran ” işe alımı yapılacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

İBB Cankurtaran Alımı İlanı Başvuru Genel Şartları

  • En az ilköğretim mezunu olmak
  • Gümüş Cankurtaran Sertifikasına haiz olmayan adayların yapılacak uygulama eğitiminde başarılı olmaları halinde belediyeye bağlı şirketin organizasyonunda, Sualtı Federasyonu tarafından yetkilendirilmiş eğitim merkezleri tarafında sertifikalandırma süreci olacak
  • İlk yardım ve müdahale konusunda eğitim sahibi olmak
  • İletişim ve gözlem becerisi yüksek
  • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik görevini tamamlamış veya askerlik ile ilişiği olmamak
  • İnsan ilişkileri ve iletişim becerileri gelişmiş olmak
  • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek bir sağlık sorunu veya bedensel engeli bulunmamak
  • İstanbul Avrupa Yakası’nda; Silivri, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Bakırköy, Arnavutköy, Sarıyer, Çatalca ve Eyüp ilçelerinde ikamet eden
  • İstanbul Anadolu Yakası’nda; Kadıköy, Beykoz ve Sile ilçelerinde ikamet ede

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların, müracaatlarını en geç 19 Nisan 2020 tarihi saat 23.59’a kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan kariyer İBB sayfası aracılığıyla belediyeye iletmeleri gerektiği açıklandı. Dijital platform üzerinden online olarak gerçekleştirilmeyen yani posta veya şahsen başvuru yoluyla yapılan müracaatların değerlendirilmeye alınmayacağı ifade edildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu