İBB Acil Tıp Teknisyeni Alımı Yapıyor! Başvuru Şartları ve Detayları Açıklandı!

İş arayan acil tıp teknisyeni adaylarına sevindirici haber İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan geldi. Belediye bünyesinde açık bulunan kadrolara İBB Kariyer sayfası aracılığıyla yeni personel alımı ilanları yayınlayarak personel alımı yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, acil tıp teknisyeni kadrosuna da alım yapılacağı ilanını duyurdu. Meslek liselerin acil tıp teknisyenliği bölümlerinden mezun adayların başvuruda bulunabileceği bu ilanda ayrıca adaylarda aranan genel ve özel başvuru şartlarına da yer verildi. İBB personel alımı ilanı detayları haberimizde yer alıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yeni personel alımı ilanları yayınlamaya devam ediyor. Daha önceki personel alımlarında olduğu gibi yine belediyenin resmi internet sitesi üzerinde yer alan İBB Kariyer sayfası aracılığıyla kamuoyuna duyurulan en güncel personel alımı ilanına göre belediye bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere acil tıp teknisyeni kadrosuna yeni personel alımı yapılacağı duyuruldu. İBB Kariyer sayfası üzerinden yayımlanan personel alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları ile başvuru tarihleri de açıklandı.

İBB Acil Tıp Teknisyeni Alımı İlanı Detayları

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı imzalı yayımlanan personel alımı ilanında, Acil malzeme çantasındaki tıbbi malzeme eksikliklerini gidermek, Tıbbi ekipmanların dezenfeksiyonu ve sterilizasyonunu sağlamak, Ambulanstaki tıbbi malzeme ve tıbbi cihazların durumunu kontrol etmek” gibi temel görev ve sorumlulukları yerine getirmek üzere acil tıp teknisyeni alımı yapılacağı belirtildi. Meslek liselerin acil tıp teknisyenliği bölümünden mezun olup kamu kurum ve kuruluşlarında bu pozisyonda daimi olarak istihdam edilmek isteyenleri yakından ilgilendiren İBB personel alımı ilanında ayrıca adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi.

İBB Kariyer sayfası üzerinden başvuru işlemlerinin devam ettiği belirtilirken, belediye bünyesinde acil tıp teknisyeni kadrosunda daimi olarak çalışmak isteyenlerin başvurularını 2 Nisan 2020 tarihine kadar tamamlamaları gerektiği açıklandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın güncel personel alımı ilanında ayrıca başvuru şartlarını taşıyan ve başvuruları kabul edilip işe alınan personelin yerine getirmesi gereken görev ve sorumluluklarına da yer verildi.

İBB Acil Tıp Teknisyeni Adaylarda Aranan Başvuru Şartları

 • En az meslek liselerin acil tıp teknisyenliği bölümlerinden mezun
 • Ambulans içinde çalışma koşullarına uyum sağlayabilecek
 • İletişimi kuvvetli ve çözüm odaklı
 • MS Office (Word, Excel vb.) programlarını aktif olarak kullanabilen
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan
 • İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası’nda ikamet eden
 • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi zihinsel veya bedensel sağlık sorunu bulunmayan
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek

Bu başvuru şartlarını taşımadığı tespit edilen adayların başvuru işlemlerinin iptal edileceği açıklandı. Son başvuru tarihi 2 Nisan 2020 olarak belirlenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı acil tıp teknisyeni personel alımı ilanına başvuruların da yine İBB Kariyer sayfası üzerinden online platformda yapılacağı duyuruldu.

İBB Acil Tıp Teknisyeni İş Tanımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde daimi olarak istihdam edilecek acil tıp teknisyeni personelinin görev ve sorumlulukları internet üzerinden yayımlanan iş ilanında şu şekilde sıralandı:

 • Acil malzeme çantasındaki tıbbi malzeme eksikliklerini gidermek
 • Tıbbi ekipmanların dezenfeksiyonu ve sterilizasyonunu sağlamak
 • Ambulansta bulunan tıbbi malzeme ve tıbbi cihazların durumunu kontrol etmek
 • Ambulansta eksik olması ya da cihazlarda şarj olmaması durumunda gerekli süreci yürütmek
 • İlgili yönetmeliklerde belirtilen işleri yerine getirmek
 • Şeflerinin görev verdiği işleri sorumluluk bilinciyle yerine getirmek

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu