İBB 3 Farklı Meslekte Yüksek Maaşlı Personel Alımı Yapacak!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) personel alımı ilanları, belediyenin resmi internet sitesi üzerinde yer alan İBB Kariyer sayfası aracılığıyla kamuoyuna duyuruluyor. İBB Kariyer aracılığıyla açıklanan yeni personel alımı ilanlarında belediye bünyesinde daimi olarak çalıştırılmak üzere finans ve hazine şefi, muhasebe şefi ve bütçe – raporlama şefi kadrolarında yeni personel alımı yapılacağı duyuruldu. İBB personel alımı ilanlarında ayrıca bu ilanlara başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren kamu personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin resim internet sitesi üzerinde yer alan İBB Kariyer sayfası aracılığıyla 3 farklı meslekte yüksek maaşla istihdam edilecek şef arandığı duyuruldu. İBB tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında açıklanan başvuru şartlarını taşıdığı tespit edilen ve başvuruları kabul edilen adayların belediye bünyesinde daimi olarak finans ve hazine şefi, muhasebe şefi ve bütçe – raporlama şefi olarak çalıştırılacakları belirtildi. İBB kamu personel alımı ilanlarında finans ve hazine şefi, muhasebe şefi ile bütçe ve raporlama şefi olarak çalışmak isteyen adaylarda en az 5 yıllı yöneticilik pozisyonunda olmak üzere toplam 10 yıl mesleki tecrübe şartı arandığı dikkatlerden kaçmadı.

İBB Finans ve Hazine Şefi Alımı Başvuru Şartları

İBB Kariyer sayfası üzerinden yapılan duyuruda, “Banka ve diğer finansal kuruluşlarla olan iletişimin sağlanması, Günlük nakit akim takibinin yapılması, Ödeme ve tahsilatların takip edilmesi, banka mutabakatların yapılması, kayıtlarının atılmasının sağlanması, Haftalık, aylık, yıllık ve çeşitli periyotlarda nakit projeksiyonlarının hazırlanması ve yönetime sunulması, Gerekli nakit analizlerinin yapılması, Bütçe departmanı ile nakit bütçesinin hazırlanması, bütçe gerçeklesen sapma analizleri ve açıklamalarının yapacak İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası’nda ikamet eden, “Finans ve Hazine Şefi” ise alimi yapılacaktır.” açıklaması yapıldı. Adaylarda aranan başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

 • Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin lisans bölümlerinden mezun
 • Finans alanında en az 5 yılı yöneticilik pozisyonunda olacak şekilde mesleğinde toplam 10 yıllık deneyim sahibi
 • Tüm finansal operasyonlar, krediler, hazine, risk ve banka ilişkilerinin yönetimi konularında tecrübeli
 • MS Office (Word, Excel vb.) programlarını iyi derecede kullanabilen
 • Ekip yönetimi ve koordinasyonunda deneyimli
 • İletişim yönü kuvvetli ve çözüm odaklı çalışabilen
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmayan

İBB Muhasebe Şefi Alımı Başvuru Şartları

İBB Kariyer sayfasında muhasebe şefi personel alımı duyurusu, “Muhasebe kayıtlarının tutulması ve takip edilmesi, Ay sonu ve dönem sonu muhasebe raporlarının yapılması (Bilanço, Kâr / Zarar ve ilgili tablolar), Tüm vergi beyannamelerinin zamanında, doğru ve mevzuata uygun bir biçimde düzenlenmesi, Muhasebe ve raporlama işlemlerinin yasal mevzuata uygun olarak yürütecek İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası’nda ikamet eden “Muhasebe Şefi” ise alımı yapılacaktır.” ifadesiyle açıklandı. Bu ilanla birlikte muhasebe şefi kadrosunda açılan personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

 • Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin lisans bölümlerinden mezun
 • Muhasebe alanında en az 5 yılı yöneticilik pozisyonunda olacak şekilde mesleğinde toplam 10 yıllık deneyim sahibi
 • Mali mevzuat, vergi mevzuatı, SGK, beyanname, e-fatura, e-defter süreçlerine hakim
 • MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen
 • Ekip yönetimi ve koordinasyonunda deneyim sahibi
 • İletişimi kuvvetli ve çözüm odaklı çalışabilen
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu