HSBC Banksı Gişe Yetkilisi İçin Personeller Alacağını Açıkladı

Türkiye’nin bankacılık sektöründe önde gelen bankalarından biri olan HSBC Bank, iki farklı ilde gişe yetkilisi kadrosuna personel alımı yapılacağını duyurdu. 21 Ocak 2020 tarihi itibarıyla HSBC Bank kurumsal internet sitesi üzerinden kamuoyuna duyurulan iş ilanlarına başvuru şartları ve başvuru tarihleri ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar haberimizin içeriğinde yer almaktadır.

Banka iş ilanları arasında 21 Ocak tarihli ilanlardan biri olarak öne çıkan HSBC Bank gişe yetkilisi personel alımı ilanları internet üzerinden yayınlandı. Banka yönetimi tarafından yapılan açıklamaya göre HSBC Bank Marmaris şubeleri için Gişe Yetkilisi pozisyonunda istihdam edilmek üzere yeni personellerin işe alınacağını duyurdu. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyenlerden bazı şartları sağlamaları talep ediliyor.

HSBC Gişe Yetkilisi İlanı Başvuru Şartları

Bankacılık sektöründe faaliyetlerine devam eden HSBC Bank, çeşitli şubelerde gişe yetkilisi kadrosuna personel istihdam edileceğini açıkladı. Bankanın kurumsal internet sitesi üzerinden yeni iş ilanları başlığı ile duyurulan personel alımının Muğla (Marmaris) için gerçekleştirileceği belirtildi. Yine aynı ilan içinde bankanın gişe yetkilisi personel alımına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda HSBC Bank AŞ tarafından aranan nitelikler ve özellikler de belirtildi.

Buna göre başvuru sahiplerinin taşıması gereken şartlar şunlardan oluşuyor:

 • Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden mezun olması,
 • İletişim yeteneklerinin güçlü ve sorunsuz olması,
 • Müşteri memnuniyeti odaklı çalışma prensibini benimsemiş olması,
 • Sabırlı, güler yüzlü ve insan ilişkilerinde sorun çözme yeteneğine sahip olması,
 • İnsan ilişkileri konusunda başarılı, araştırmacı, yenilikçi, dinamik ve analitik düşünebiliyor olması,
 • Ekip çalışmasına yatkın ve uyumlu olması,
 • Kurallara uygun şekilde ve dikkatli çalışma prensiplerine haiz olması

HSBC Gişe Yetkili Pozisyonu Görev ve Sorumlulukları

21 Ocak 2020 tarihi itibarıyla HSBC Bank güncel iş ilanları kapsamında kamuoyuna duyurulan bu personel alımı ilanıyla ilgilenen kişilerin kariyer planları arasında bir bankada çalışmak ve yükselmek olması da banka tarafından istenen kriterler arasında yer almaktadır. HSBC Bank yeni personel iş başvurusu yapacak adayların, aranan kriterlere uygun olduğuna karar verilmesi ve işe başlaması halinde personelin HSBC Bankası bünyesinde yerine getirmesi gereken görev ve sorumlulukları da şu şekilde belirtildi:

 • Müşteri odaklı ve yüksek kalitede bankacılık hizmetleri sunmak,
 • HSBC Bank hizmetleri ile ilgili müşterilerde olumlu izlenim yaratacak, yüksek kalitede, müşteri memnuniyeti odaklı servis sağlamak,
 • Müşterilerin temel bankacılık işlemlerini sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmek,
 • Yapılan bankacılık işlemlerinin kısa sürede, eksiksiz ve hatasız olmasını sağlamak,
 • HSBC şubelerin nakit talep, devir işlemlerinin takibinde özverili bir şekilde rol almak

HSBC Gişe Yetkilisi İlanı Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

HSBC Bankasının kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan gişe yetkilisi personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar ilana son başvuru tarihini de merak konusu haline getirdi. Banka tarafından belirlenmiş kriterleri ve şartları taşıyan gişe yetkilisi personel alımı ilanına başvuracak adayların en geç 3 Mart 2020 tarihine kadar söz konusu pozisyona başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

HSBC Bank Gişe Yetkilisi personel alımı ilanına başvuruda bulunmak için banka şubelerine şahsen müracaat edebilir veya bankanın kurumsal internet sitesi üzerinden başvuru işlemleri hakkında detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 21 Ocak 2020 tarihi itibarıyla HSBC Bank Muğla / Marmaris şubelerine gişe yetkilisi personel alımı yapılacağını kurumsal internet sitesi üzerinden duyurmuştur.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu