Hava Yolları Şirketlerine Çok Sayıda Personel Alımı Yapılacak!

Kariyerine ülkemizde faaliyet gösteren hava yolları şirketlerinde kabin memuru (host – hostes) olarak başlamak ya da devam etmek isteyenler için güncel iş ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Vatandaşların ilgi odağı olan hava yolları personel alımı ilanları arasında Pegasus Hava Yolları, SunExoress Hava Yolları ile Onur Air Hava Yolları firmalarının çok sayıda personel alımı yapacağı duyuruldu. Güncel açık iş ilanları kategorisinde ve özel hava yolu şirketlerinin kurumsal internet siteleri üzerinde yer alan kariyer sayfalarında yayınlanan ilan detaylarına göre bu şirketlerin kabin memuru başta olmak üzere çok sayıda personel alımı yapacağı duyuruldu. Hava yolları şirketlerinde kabin memuru olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımı başvuru şartları ve detaylarını haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

Kabin memuru (host ya da hostes) olarak yolcu uçaklarında görev yapmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren hava yolu şirketleri kabin memuru personel alımı ilanlarına yoğun ilgi gösteriliyor. Türkiye’nin havacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren önemli şirketler arasında yer alan Pegasus Hava Yolları firmasının yanı sıra sektördeki rakipleri SunExoress Hava Yolları ile Onur Air Hava Yolları şirketlerinin çok sayıda personel alımı yapacağı duyuruldu. Şirketlerin kurumsal internet siteleri üzerinde yer alan kariyer sayfaları aracılığıyla yapılan personel alımı ilanlarına başvuruda bulunmak isteyenler için başvuru detayları da paylaşıldı.

Pegasus Hava Yolları Kabin Memuru Personel Alımı

Türkiye’nin önde gelen özel havacılık şirketlerinden biri olan Pegasus Hava Yolları, geniş uçak filosunda kabin memuru pozisyonunda görevlendirilmek üzere çok sayıda bay ve bayan personel alımı yaptığını açıkladı. Pegasus Hava Yolları firmasının kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfasından duyurulan kabin memuru alım şartları da bu ilanlara başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların bilgisine sunuldu.

Pegasus Hava Yolları kabin memuru alımı yapacağını internet üzerinden duyurdu. Şirket 37’si yurt içinde 72’si yurt dışında olmak üzere toplam 40 ülkede 109 noktaya uçuş gerçekleştiren Türkiye özel havacılık sektöründe önemli bir firma olarak uçuşlarda görev alacak kabin memuru alınacağını açıkladı. Hava yolu şirketinin internet sayfası üzerinden duyurulan personel alımı ilanında “Havacılık sektöründe faaliyet gösteren şirketimizde ‘Kabin Memuru’ olarak görevlendirilmek üzere ilan detaylarında belirtilen niteliklere sahip takım arkadaşları arıyoruz.” açıklamasında bulunuldu.

Pegasus Hava Yolları Kabin Memuru İlanı Başvuru Şartları

Pegasus Hava Yolları şirketinin kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan güncel iş ilanları kategorisinde ve kariyer sayfasında duyurulan kabin memuru personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları ve detayları da açıklandı. Bay ve bayan olarak ayrı ayrı duyurulan Pegasus Hava Yolları kabin memuru personel alımı ilanı başvuru şartları havacılık sektöründe iş ve kariyer yapmak isteyen adayların bilgisine şu şekilde sunuldu:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı
  • En az ön lisans mezunu
  • Çok iyi derecede İngilizce bilen
  • Bayan kabin memuru adaylarında en az 1.60, en fazla 1.75 boy aralığına sahip
  • Erkek kabin memuru adaylarında en az 1.70, en fazla 1.85 boy aralığına sahip
  • Başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşını aşmamış
  • Yurt içi ve yurt dışı uzun süreli konaklamalı görevlerde engeli bulunmayan
  • Kabin memuru üniforması altında vücudunun görünen kısımlarında dövme, piercing yanık ya da yara izi bulunmayan
  • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da en az iki yıl tecilli

Adana’da ikamet eden veya taşınma problemi bulunmayan

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu