Haliç Üniversitesi En Az 10 Bin TL Maaşla Personel Alacak

Haliç Üniversitesi’nin resmi internet sitesi üzerinden ve aynı zamanda Resmi Gazete’de bugün itibarıyla yayınlanan akademik personel alımı ilanına göre üniversite bünyesinde en az 10 bin TL maaşla akademik personel olarak görev yapacak profesör alım ilanı yayınlandı. Haliç Üniversitesi Rektörlüğü’nün imzasını taşıyan personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyenler için başvuru şartları ve başvuru tarihi hakkında bilinmesi gereken detaylar haberimizde yer alıyor.

Resmi Gazete’nin güncel sayısında yayınlanan personel alımı ilanına göre Haliç Üniversitesi Rektörlüğü’nün üniversite bünyesinde görevlendirilmek üzere yeni akademik personel alımı yapacağı duyuruldu. Bununla birlikte Haliç Üniversitesi’nin resmi internet sitesi üzerinden de ilan detaylarına yer verildi. Üniversitede görevlendirilmek üzere profesör alımı yapılacağı belirtilen ilanda en az 10 bin TL maaşla akademik personel alımı yapılacağı belirtildi.

En Az 10 Bin TL Maaşla Akademik Personel Alımı

Haliç Üniversitesi Rektörlüğü imzasını taşıyan personel alımı ilanında, bugünkü Resmi Gazete’de şu ifadeler kullanıldı: “Üniversitemizin aşağıda belirtilen mevcut bölüm / programlarına öğretim üyesi kadrolarına 2547 sayılı Kanunu’nun ilgili hükümleri dahilinde tam zamanlı statüde öğretim üyesi alınacaktır.”

Haliç Üniversitesi’nin resmi internet sitesinden de duyurulan ilan detaylarına göre Prof. D. olarak İşletme Fakültesi’nde İşletme Bölümü’nde görev yapacak akademik personellerin arandığı belirtildi. Yine ilanın devamında ise Haliç Üniversitesi bünyesinde istihdam edilecek akademik personelde aranan şartlara değinildi. Buna göre en az 10 bin TL maaşla akademik personel alımında Haliç Üniversitesi tarafından öne sürülen şartlar şu şekilde belirlendi:

  • Yüksek Lisans ve Doktora Tezlerini finansal kriz ve kümelenme konularında yapmış olmak,
  • İşletme Stratejisi alanında yayın sahibi olmak

Haliç Üniversitesi Personel Alımı Başvuru Tarihleri

Haliç Üniversitesi rektörlüğü tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan akademik personel alımı ilanına son başvuru tarihinin 6 Şubat 2020 olduğu kaydedildi. Öte yandan Haliç Üniversitesi’nin akademik personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adalardan talep edilen belgeler de ilan detaylarında yer aldı. Buna göre Haliç Üniversitesi akademik personel alımında üniversite rektörlüğü tarafından talep edilen belgeler şunlardan oluşmaktadır:

  • Başvuru yapılan ilanın tarihi, bölümü ve kadrosunu belirtecek şekilde başvuru dilekçesi,
  • Yükseköğretim Kurulu formatına uygun şekilde hazırlanmış özgeçmiş belgesi (Çalışma ve yayın listeleri ile birlikte hazırlanmış)
  • Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Doçentlik, Profesörlük belgeleri ve diploma örnekleri,
  • Bilimsel çalışma ve yayın örnekleri (Takım dosya halinde)
  • Nüfus cüzdanı sureti
  • 1 adet fotoğraf

Haliç Üniversitesi Akademik Personel Alımı Başvuru Şekli

Haliç Üniversitesi’nin İşletme Bölümü için 1 adet Prof. Dr. unvanlı akademik personel alımı başvuru detayları ilanda yer aldı. “Üniversitemizin aşağıda belirtilen mevcut bölüm / programlarına öğretim üyesi kadrolarına 2547 sayılı Kanunu’nun ilgili hükümleri dahilinde tam zamanlı statüde öğretim üyesi alınacaktır.” ifadelerinin kullanıldığı personel alımı ilanında başvuruların nereye ve ne zaman yapılacağı da belirtildi.

İlanda yer alan nota göre; başvurular için yurt dışından alınmış diplomaların, Üniversiteler Arası Kurul Başkanlığı tarafından denkliğinin onaylanması gerektiği ifade edildi. Tüm profesörlük başvurularının Haliç Üniversitesi Rektörlük Yazı İşleri Birimi’ne elden yapılacağı aktarıldı. Söz konusu başvuru merkezinin açık adresi şu şekilde belirtildi:

  • Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No:82 Beyoğlu – İST – Sütlüce Yerleşkesi A Blok 5. Kat

Haliç Üniversitesi’nin en az 10 bin TL maaşla personel alımına başvuruda bulunmak isteyenler için son tarih 6 Şubat 2020 olarak belirlendi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu