Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı Yapacak Mı?

Kamu personeli ilanlarını yakından takip eden vatandaşlar, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2020 yılında yeni personel alımı yapıp yapmayacağını da merak konusu haline getirdi. Bakanlık bünyesinde münhal bulunan iş kadroları için zaman zaman ihtiyaçlara göre personel alım ilanlarını yayınlayan Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde görev yapmak isteyen vatandaşlar, kurumla ilgili kamu personel alımı ilanlarının yayınlanmasını merakla beklemeye başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2020 yılı içinde yeniden personel alımı yapıp yapmayacağı hakkında merak edilen tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Duyuru Yayınlandı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yeni personel alımı ilan duyurularını yakından takip eden vatandaşlar, bakanlık bünyesinde bu yıl içinde yeni personel alımı yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. Henüz bakanlık tarafından kamu personel alımına dair bir duyuru yayınlanmadı. Ancak Gençlik ve Spor Bakanlığı geçtiğimiz gün 2020 yılı görevde yükselme ve unvan değişikliği duyurusunu Resmi Gazete’nin ilgili sayısında yayımladı.

Bakanlık bünyesinde merkez veya taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesi kapsamında görev yapan personel için görevde yükselme ve unvan değişikliğine tabi münhal kadrolara yönelik “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı” yapılacağı açıklandı. Sınav duyuru metni ve ilan detayları da Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yayınladığı duyuruda yer aldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Milli Sporculara Müjde

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2020 yılında kamu personel alımı yapıp yapmayacağı merak konusu haline gelmişken Bakanlık bünyesinde yapılan bir diğer açıklamayla milli sporculara müjdeli haber verildi. Resmi Gazete’de yeni yasayı yayımlayan Gençlik ve Spor Bakanlığı, uluslararası şampiyonalarda ya da olimpiyatlarda ilk 3’e giren milli sporculara istihdam olanağı getirdiğini açıkladı.

Uluslararası platformda olimpiyat, paralimpik veya defolimpik oyunları ile dünya ya da Avrupa şampiyonlarında sıralamada il 3’e girmeyi başaran milli sporculara müjdeli haber Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlık bu başarıyı gösteren milli sporcuların sınav şartı aranmaksızın spor uzmanı ya da antrenör unvanlı olarak bakanlık bünyesinde sözleşmeli personel olarak görev yapabileceğini duyurdu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan resmi açıklamaya göre, bakanlığın sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslarda değişiklik yapılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı, ilgili sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı bu karar kapsamında olimpiyat başta olmak üzere paralimpik veya defolimpik oyunları ile dünya ve Avrupa şampiyonalarında sıralamada ilk 3’e giren milli sporcuların sınav şartı aranmaksızın spor uzmanı ya da antrenör unvanlı sözleşmeli personel olabileceği belirtildi.

Ayrıca olimpiyat, paralimpik ya da defolimpik oyunlarında mücadele edilen spor branşlarında toplamda en az 15 kez milli formayı giyme başarısı gösterenlerin yanı sıra son 5 yıl içinde en az 7 defa uluslararası yarışmalarda milli takım antrenörü olarak fiilen görev yapan milli eğitmenlerin de Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde sözleşmeli personel olarak atanabileceği açıklandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2020 Personel Alımı Ne Zaman?

İnternet üzerinden bakanlıkların kamu personeli alımı ilanlarını yakından takip eden vatandaşlar Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2020 yılı içinde ne zaman yeni personel alımı yapacağını da merak konusu haline getirdi. Geçtiğimiz yıl 3 bin 243 işçi alımı yapan Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından henüz kamu personel alımı ilanı yayınlanmadı. Mevcut durumda bakanlık tarafından Devlet Personel Başkanlığı (DPB) platformunda yayınlanmış yeni bir iş ilanı bulunmamaktadır. Bakanlıkla ilgili iş ilanlarını sitemizden takip edebilirsiniz.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu