Garanti Bankası müşterilerine yönelik işlem kolaylığının sağlanabilmesi için Garanti BBVA müşteri hizmetlerine direk bağlanma yöntemleri bulunmaktadır. Bunun için 444 0 333 ya da 0 850 222 0 333 numarası arandıktan sonra sesli yanıt sistemlerine müşteri temsilcileri ile görüşmek istiyorum diyerek doğrudan bağlantı sağlanmaktadır. Garanti Bankası müşteri hizmetleri, sesli yanıt sistemi ile çalışmakta olup yapılmak istenen işlemin söylenmesinin ardından doğrudan işlem yapılabilmektedir. Bazı durumlarda sesli yanı sistemi üzerinden işlemler yeterli hızda çözülemediğinde farklı iletişim kanalları da tercih edilebilmektedir. Sesli yanıt sisteminin yanı sıra daha hızlı bir bağlantının kurulması için müşteri hizmetleri numarasının aranmasının ardından 1,3 ve 5 numaralarının tuşlanması gerekmekte bu sayede hızlı bir şekilde bağlantı kurulabilmektedir.

Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

Garanti BBVA için telefon bankacılığından yararlanmak için 444 0 333 numaralı hattın aranması gerekmektedir. Sabit ve mobil operatörler için aranmanın dakikası kullanılan hat üzerinden tarife uygulanmaktadır. Sesle Doğrulama Özelliği kullanıldığı için aramalarda ek güvenlik soruları yöneltilmemektedir. Bu sayede herhangi bir metne bağlı kalınmadan doğrudan konuşmak mümkündür. Sesle İşlem uygulaması sayesinde farklı alanlarda işlem yapılabilmektedir.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri Hangi Saatlerde Çalışır?

Garanti Bankası müşteri hizmetlerinin çalışma saatleri, yapılacak işlemlere göre değişiklik göstermektedir. Bu işlemler sırasıyla şu şekildedir:
  • A ve B tipi yatırım fonlarında alım satım işlemleri 24 saat boyunca yapılabilmektedir.
  • Repo işlemleri için 10.00- 14.00 aralığı belirlenmektedir.
  • Kredi işlemleri 24 saat yapılabilmektedir.
  • Havale ve EFT işlemleri ise yalnızca mesai saatleri içerisinde yapılabilmektedir.
Bankacılık işlemleri için mesai saati uygulaması bulunurken yatırım işlemlerinde daha geniş zaman aralıklarında işlem yapılmasına olanak sunulmaktadır.

Yurtdışından Garanti BBVA’ya Nasıl Ulaşılır?

Yurtdışından Garanti BBVA aramaları için tam olarak +90 212 444 0 333 şeklinde arama yapılması gerekmektedir. Yurtdışı tarifeleri dakika üzerinden aranan ülkeye ve kullanılan GSM operatörüne göre değişiklik göstermektedir.

Doğrudan Müşteri Temsilcisine Nasıl Bağlanılır?

2020 yılında Garanti BBVA müşteri temsilcisine doğrudan bağlanmak için şu adımları takip edebilirsiniz;
  • Öncelikle 444 0 333 ya da 0850 222 0 333 numaralı hizmet numarasını çevirin.
  • Ardından sesli komut sistemi karşınıza çıkacaktır ve sesli komut sisteminin sorduğu soruya yanıt verdikten sonra doğrudan “1” tuşuna basınız.
  • Ardından ise sesli komut sistemini beklemeden “3” ve “5” tuşlarına basarak doğrudan müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

Sıra Beklemeden Müşteri Temsilcisine Nasıl Bağlanılır?

Yukarıdaki işlemleri yapabilmeniz için sıra olmaması gerekmektedir. Eğer sıra varsa, belirli bir süre bekleyebilirsiniz. Eğer işiniz çok acele ve bir an önce bağlanmanız gerekiyorsa bu durumda sesli komut sistemine “kartım çalındı” komutunu verin. Sesli komut sistemi hemen sizi müşteri temsilcisine bağlayacaktır. Kartınızın çalınmadığı durumlarda bu yöntemi kullanmanız halinde bağlandığınız müşteri temsilcisi sizi ilgili birime aktaracaktır.

Telefon Bankacılığından Hangi İşlemler Yapılır?

Garanti BBVA telefon bankacılığı üzerinden pek çok işlemi yapabilirsiniz. Hesap açılışından farklı türden ödemelere kadar telefon bankacılığı hizmet vermektedir.

Telefon Bankacılığı ile Hesap Açılışı Nasıl Yapılır?

İlgili müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra sesli komut sistemine “hesap açılışı” demeniz halinde ilgili birime hemen yönlendirileceksiniz. Bu kapsamda vadeli, vadesiz TL ya da döviz hesabı açabilir, birikim hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

Telefon Bankacılığı ile Yatırım İşlemleri Nasıl Yapılır?

Müşteri temsilcisi numarasını çevirdikten sonra sesli komut sistemine “yatırım işlemleri” dedikten sonra hisse senedi işlemleri, VİOP işlemleri, Repo, A ve B tipi Yatırım Fonu, Fona Hemen Nakit, Hazine Bonosu, Birikim Hesabı gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı ile Hangi Ödemeler Yapılır?

Garanti BBVA telefon bankacılığına bağlandıktan sonra “ödemeler” dedikten sonra otomatik düzenli ödeme bilgileri verebilir, E-devlet üzerinden yapacağınız işlemlerin ücretlerini yatırabilir, SSK, Bağkur prim ödemelerini yapabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı ile Fatura İşlemleri Nasıl Yapılır?

Telefon bankacılığı ile sesli komut sistemine “fatura” dedikten sonra fatura görüntüleme, tesisat no ile borç ödeme, sözleşmeli fatura ödemesi gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı ile Hangi Kart İşlemleri Yapılır?

Sesli komut sistemine “kart işlemleri” dedikten sonra kredi kartı ekstra gözlem, dönem içi harcamalar, şüpheli işlemler, nakit avans işlemleri, kayıp çalıntı bildirimleri, kart yenileme, kart başvurusu gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı ile Döviz İşlemleri Nasıl Yapılır?

Sesli komut sistemine “döviz işlemleri” dedikten sonra doğrudan döviz alım satım, güncel kurları öğrenme ya da döviz hesapları ile ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz.

Telefon Bankacılığı ile Şifre İşlemleri Nasıl Yapılır?

2020 Garanti BBVA müşteri hizmetlerine doğrudan bağlanma yoluyla doğrudan şifre işlemleri için sesli komut sistemine “Şifre işlemleri” dedikten sonra kart şifre işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. [sc_fs_multi_faq headline-0="h3" question-0="Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma Nasıl Yapılır?" answer-0="444 0 333 numaralı hattın aranmasının ardından 1,3 ve 5 rakamları tuşlanarak direk bağlantı kurulabilmektedir." image-0="" headline-1="h3" question-1="ALO Garanti Müşteri Temsilcisine Bağlanma Nasıl Olur?" answer-1="0 850 222 0 333 numarası üzerinden Alo Garanti hattına erişim sağlanmakta ve kolaylıkla bankacılık işlemleri sürdürülebilmektedir." image-1="" headline-2="h3" question-2="Direk Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?" answer-2="Direk müşteri hizmetlerine bağlanabilmesi için 444 0 333 numarasının aranması gerekmektedir. " image-2="" headline-3="h3" question-3="Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası 0 850 Neresi?" answer-3="0 850 222 0 333 numarası üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanılabilmekte ve bunun üzerinden bankacılık faaliyetleri tamamlanabilmektedir." image-3="" headline-4="h3" question-4="Bonus Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma Nasıl Olur?" answer-4="Bonus müşterileri için herhangi bir mesai saati sınırlaması olmadan 444 0 333 numarası üzerinden bağlantı kurulabilmektedir." image-4="" count="5" html="true" css_class=""]
Editör: TE Bilisim