FED Piyasaları Sakinleştirmeye Devam Ediyor

Fed Piyasaları Sakinleştirici Adımlar Atmaya Devam Ediyor, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası Fed piyasaları sakinleştirici adımlar atmaya hızla devam ediyor. Fed son birkaç günde üst üste piyasayı sakinleştirme çalışmalarını sürdürmektedir. Fed gecelik repo işlemleri yolu ile piyasaya 75 milyar dolar likitide sağlamış durumdadır.

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası Fed geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklama ile politika faizini 25 puan baz indirerek % 1,75 – 2,00 aralığına çektiğini bildirmişti. Ayrıca Fed faiz indirimine gitme kararını da 3’e karşı 7 oy çokluğu ile aldıklarını belirtmişti.

Fed’den Gelen Son Haber Detayları

Fed’den Gelen Son Haber Detayları, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası Fed bu gün de yükselen faizlere karşı istikrar sağlayabilmek için piyasalara likitide enjekte etmeye devam ediyor. Fed gecelik repo işlemi yoluyla piyasaya 75 milyar dolar likitide sağladı.

Fed bu yöntemle geçtiğimiz Salı günü 53,2 milyar dolar, Çarşamba günü 75 milyar dolar, Perşembe günü de 75 milyar dolar likitide sağlamıştı. Fed finansal kriz zamanları bu işlemi çok sıkı bir şekilde uygulamaya koymaktadır.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu