Evsiz Emekli Kalmayacak, İşte Tüm Ayrıntılar

Emekli Olan Evsiz Olmayacak, Geçtiğimiz hafta içerisinde üç yıllık Ekonomi Programını sunan hükümet programın içinden emekli vatandaşlar için hazırlanan, emekli vatandaşların refah düzeylerini arttırmak için tamamlayıcı emeklilik çalışmalarını başlatmış bulunuyor. Buna göre emekli vatandaşlarımızın ev sahibi olmaları ile ilgili olarak devlet tüm imkanlarını seferber edeceğini açıklamasını gerçekleştirdi.

Toplu Konut İdaresinin önümüzdeki 3 yıllık dönem içerisinde 250 bin adet konut inşa edeceği belirtildi. Emekli vatandaşlarımızın uygun fiyata ev sahibi olmaları için sosyal konut projelerinin destekleneceği belirtildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamalarda yer verdiği detaylar şöyle devam etti. Konut projelerinde emekli vatandaşlar için % 25 kontenjan sağladıklarını belirtti. Emekli vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda uygun alanlarda konut projelerimizi geliştirmeye devam ediyoruz açıklamasında bulundu. 2019 yılının başlarında satışa çıkarılan 50 bin konutun % 25’i yani 12.500 adeti emekli vatandaşlarımıza istihdam edildi.

TOKİ ev sahibi olmakta zorlanan ve daha öncede ev sahibi olamamış vatandaşlarımızı ev sahibi yapma çalışmalarına son hızla devam ediyor. Kira öder gibi vatandaşlarımızı ev sahibi yapma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. TOKİ dar gelirli vatandaşlarımız ev sahibi yapma çalışmalarında 2003 – 2019 yılları arasında 81 ilde yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları ile birlikte toplamda 843 bin konut inşa etmiş durumdadır.

Emekliler İçin Uygun Fiyat ve Taksit

Emekliler İçin Uygun Fiyat ve Taksit, TOKİ Türkiye’nin çeşitli illerinde emekli vatandaşlarımızın bütçelerine göre uzun vadeli, uygun taksit imkanları ile emeklilerimizi ev sahibi yapma çalışmalarımız sürmektedir. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum “Çalışmalarımız emekli vatandaşlarımız için ikinci bahar kampanyası olarak nitelendirerek uygun fiyat ve taksit seçenekleri ile emekli vatandaşlarımız için özel uygulamalar geliştirdiklerini belirtti. Çalışma Bakanı Kurum emekli vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda uygun alanlarda konut projeleri geliştirdiklerini de vurgulayarak belirmiş oldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu