Evde Çocuk Bakım Hizmetleri İçin SGK’dan Uyarı

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yürütülen “Evde Çocuk Bakım Hizmetleriyle Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi kapsamında verilecek olan 300 Avroluk destekten yararlanmak isteyen anneleri SGK uyardı. İşte o uyarının yer aldığı basın açıklaması;

BASIN AÇIKLAMASI

Bazı internet sitelerinde, “Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” kapsamında verilecek olan 300 Avroluk destekten yararlanmak isteyen annelerden “ön başvuru” adı altında, TC kimlik numarası, telefon numarası ve e-posta adresi gibi kişisel bilgilerinin istendiği anlaşılmıştır.

Ayrıca, danışmanlık firması tarafından verilen bu hizmetin Sosyal Güvenlik Kurumu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Avrupa Birliği tarafından finanse edildiği, danışmanlık firması aracılığıyla yapılacak başvuruların öncelikli olarak değerlendirileceği gibi gerçek dışı, vatandaşlarımızı yanıltmaya ve haksız kazanç sağlamaya yönelik bilgiler yer aldığı görülmüştür.

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Kurumumuz tarafından yürütülen “Evde Çocuk Bakım Hizmetleriyle Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu” kapsamında ön başvurular 25 Haziran tarihinden itibaren sadece www.sgk.gov.tr adresi üzerinden alınacaktır. Ön başvurular herhangi bir aracı kişi ya da şirkete ihtiyaç olmaksızın anneler tarafından kolayca yapılabilecektir. Ön başvuru aşamasında annelerden kimlik bilgileri dışında bilgi ve belge istenmeyecektir. Başvuru sahiplerinden hiçbir aşamada ücret talep edilmeyecektir. Başvuruların danışmanlık firması aracılığıyla yapılması kişilere hiçbir öncelik kazandırmayacaktır.

Bu tarz firmalara itibar edilmemesi ve kişisel bilgilerin bu kişilerle kesinlikle paylaşılmaması önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu