En Az İlköğretim Mezunu Kadrolu Personel Alımı Yapılacak

Kamu personel alımı ilanlarını yakından takip eden vatandaşlar için önemli ilanlar yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak Türkiye genelinde en az ilköğretim mezunu adaylar için başvuruya açılacak kamu personeli alım ilanları da Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden ilgililere duyuruldu. En az ilköğretim mezunu olan adayların başvuru yapacağı kadrolu personel alımı ilanlarında adaylarda aranan başvuru şartları da internet üzerinden açıklandı. Kamu kurumlarında kadrolu memur olarak çalışmak isteyenler için merak edilen tüm personel alımı ilanı detayları haberimizin içeriğinde yer alıyor.

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden güncel kamu personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak İŞKUR üzerinden kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek üzere en az ilköğretim mezunu adayların işe alınacağı açıklandı. KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) şartı olmadan adayların başvuruda bulunabileceği kamu personeli alım ilanında adaylarda aranan başvuru şartları da İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden kamuoyuna duyuruldu. İş başvurusunda bulunmak isteyen ilköğretim mezunu adayların yerine getirmesi gereken şartlara göre başvuruların onaylanacağı bilgisi verildi.

KPSS Şartsız Kamu Personeli Alımı Yapan Devlet Kurumları

Kamu kurum ve kuruluşlarında devlet memuru olarak çalışmak isteyenler için personel alımı ilanları yayınlayan kurumlar da belli oldu. İŞKUR üzerinden kamuya personel alımı ilanı yayınlayan kurumların; Çankırı Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ), Abana Belediye Başkanlığı, Iğdır Polis Evi, Çukurca Belediye Başkanlığı, Söğüt Belediye Başkanlığı olduğu görüldü.

Kamu kurumları tarafından internet üzerinden İŞKUR resmi internet sayfası aracılığıyla iş arayan vatandaşlara duyurulan ve bugün itibarıyla başvurusu sona erecek personel alımı ilanlarının detaylarında söz konusu kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde istihdam edilmek üzere 21 personel alınacağı bildirildi. Adayların herhangi bir KPSS şartı olmadan istihdam edileceği kadrolara başvuruların 27 Ocak 2020 Pazartesi günü mesai bitimine kadar süreceği daha sonra sona ereceği bildirildi.

En Az İlköğretim Mezunu Kamuya Alım Yapılacak Meslekler

İŞKUR’un internet sayfası üzerinden kamuoyuna yayınlanan personel alımı ilanlarındaki detaylara göre, kamu personeli olarak kurumların bünyesinde görev yapılacak mesleklerin şu şekilde açıklandığı görüldü:

 • Temizlik görevlisi
 • Doğalgaz Kalorifer Ateşçisi
 • Beden işçisi
 • Kamyon şoförü
 • Ekskavatör Operatörü (Kazma ve Yükleme)
 • Sıhhi tesisatçı

İŞKUR Üzerinden Kamu Personeli Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden duyurulan personel alımı ilanlarına başvuruların nasıl ve nereden yapılacağı da merak konusu oldu. KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) şartı olmadan kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak çalışma imkanından yararlanmak isteyen adaylar, İŞKUR kamu personeli başvurularının nasıl yapılacağını araştırmaya devam ediyor.

Kamuya en az ilköğretim mezunu şartı ile personel alımı yapan kurumların iş ilanlarına başvuruda bulunacak adayların İŞKUR’un güncel internet sitesi üzerinden “İŞ YERİ TÜRÜ” kısmına “KAMU” başlığını seçerek başvuru yapılacak mesleği yazdıktan sonra arama yapmaları gerekiyor. Bu şekilde arama yaptıktan sonra adaylar karşılarına çıkan ilanlara başvuruda bulunabilirler.

 • Söğüt Belediye Başkanlığı – 1 Sıhhi tesisatçı
 • Söğüt Belediye Başkanlığı – 1 Ekskavatör (Kazma ve yükleme) Operatörü
 • Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğü – 4 Doğal Gaz Kalorifer Ateşçisi
 • Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğü – 8 temizlik Görevlisi
 • Iğdır Polis Evi – 1 Temizlik Görevlisi
 • Adana Belediye Başkanlığı – 1 Beden işçisi

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu