En Az İlköğretim Mezunu Hasta Kabul ve Kayıt Görevlisi Alımı Yapılacak!

Hastanede çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımı ilanları Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yayınlanmaya devam ediyor. Hasta kabul ve kayıt görevlisi kadrosunda daimi olarak çalışmak isteyenler için yeni ilanlar yayınlandı. İŞKUR aracılığıyla duyurulan ilanlara en az ilköğretim mezunu adayların başvuruda bulunabileceği belirtildi. Başvuruların İŞKUR il müdürlükleri ve İŞKUR internet sitesi üzerinden yapılacağı açıklanırken ayrıca hastanelerde hasta kabul ve kayıt görevlisi olarak istihdam edilecek en az ilköğretim mezunu adaylarda aranan diğer başvuru şartları da ilan detaylarında açıklandı. İŞKUR hasta kabul ve kayıt görevlisi alımı ilanları hakkında bilinmesi gereken detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla özel hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında çalışmak isteyenler için yeni personel alımı ilanları yayınlandı. En az ilköğretim mezunu adaylarında başvuruda bulunabileceği söz konusu ilanlarda hasta kabul ve kayıt görevlisi personel alımı yapılacağı açıklandı. Hastanelerde çalışacak hasta kabul ve kayıt görevlisi olarak daimi istihdam edilecek personel alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı.

KPSS Puan Şartı Olmadan Hasta Kabul ve Kayıt Görevlisi Alınacak

Türkiye genelindeki özel sağlık kuruluşları, merkezleri ve hastanelerde daimi olarak istihdam edilecek hasta kabul ve kayıt görevlisi personel alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları arasında Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı aranmadığı görüldü. KPSS puanı olmayan adayların da başvuruda bulunabileceği hasta kabul ve kayıt görevlisi personel alımı ilanında adayların en az ilköğretim mezunu olması gerektiği belirtildi.

İŞKUR aracılığıyla birçok farklı şehirde bulunan sağlık merkezleri ve hastaneler tarafından yayımlana personel alımı ilanlarında başvuruların İŞKUR il müdürlükleri ve İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yapılacağı açıklandı. Türkiye’nin dört bir yanındaki özel sağlık merkezlerinde daimi olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren hasta kabul ve kayıt görevlisi personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyenler için başvuru sürecinin başladığı ve adayların son başvuru tarihine kadar bu işlemleri tamamlamaları gerektiği belirtildi.

İŞKUR Hasta Kabul ve Kayıt Görevlisi Başvuru Genel Şartları

Özel sağlık merkezleri ve hastanelerde daimi olarak hasta kabul ve kayıt görevlisi pozisyonunda çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alım ilanında en az ilköğretim mezunu adayların başvuruda bulunabileceği kadro için adaylarda aranan başvuru şartları şunlardan oluştu:

 • Sağlık sektöründe tecrübesi olan veya kariyer yapmak isteyen
 • İletişim ve planlama becerileri gelişmil
 • Hizmet ve çözüm odaklı
 • Takım çalışmasına uyumlu
 • Provizyon ve fatura işlemlerinde deneyimli
 • Görevini daimi olarak yapmasına herhangi bir engel teşkil edecek bedensel ve zihinsel engeli bulunmayan (Engelli adaylar için özellikler ilan metninde ayrıca belirtilmiştir.)
 • MS Office programlarını iyi şekilde kullanabilen
 • Dış görünümüne ve giyimine özen gösteren, güler yüzlü

Bu başvuru şartlarını taşıyan kişilerin, ilgilendikleri sağlık kuruluşu ve özel hastanenin hasta kabul ve kayıt personeli ilanına İŞKUR internet sitesi üzerinden ulaşacağı ve başvuru işlemlerini buradan tamamlayacağı belirtildi.

İŞKUR Üzerinden Hasta Kabul ve Kayıt Görevlisi Alımı Yapan Kurumlar

 • Tanfer Hastanesi Sağlık Hizmetleri – İstanbul
 • Esen Sağlık Hizmetleri – İstanbul
 • Lokal Sağlık Hizmetleri – İzmir
 • Büyükdere Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri – İstanbul
 • Özel Safa Teşhis ve Tedavi Merkezi – İzmir
 • Deva Sağlık Spor Hizmetleri – İstanbul
 • Smyrna Özel Sağlık Hizmetleri – İzmir
 • Beyazpınar Sağlık Merkezi – Ankara

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu