En Az 4 Bin TL Maaşla KPSS Şartsız Finans Asistanı Alınacak!

İş arayanları yakından ilgilendiren ilanlar internet üzerinden yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı olmadan finans asistanı kadrosunda daimi olarak çalışmak isteyenler Türk Kızılayı tarafından yayınlanan personel alımı ilanına yoğun ilgi gösterdi. Üç farklı ilde yapılacak finans asistanı alımlarında başvuru şartlarını taşıyan ve başvuruları kabul edilen yeni personelin en az 4 bin TL maaşla istihdam edileceği belirtildi. Kızılay kamu personel alımı ilanları hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Türk Kızılayı tarafından iş arayan vatandaşları yakından ilgilendiren ilanlar yayınlandı. 38 şehirde Kamu Personeli Sençme Sınavı (KPSS) puan şartı olmadan çok sayıda yeni personel alımı yapacağını duyuran Kızılay, bu ilanlar arasında finans asistanı kadrosuna da alım yapacağını belirtti. Kızılay bünyesinde 3 farklı ilde finans asistanı pozisyonunda görev yapacak olan personelin üstleneceği görevler de sırasıyla açıklandı. Kızılay’ın kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfası aracılığıyla kamuoyuna duyurulan finans asistanı personel alım ilanına başvuruda bulunacak adayların hangi görevleri yerine getireceklerinin açıklanmasının yanı sıra ayrıca adaylarda aranan başvuru şartları da duyuruldu.

Kızılay KPPS Puan Şartsız Finans Asistanı Alımı Yapacak

Devlet bünyesinde yarı resmi kurumlardan olan Türk Kızılayı, 2020 yılında bünyesinde yer alan birimlerde istihdam etmek üzere çok sayıda yeni personel alımı yapacağını duyurdu. Kızılay personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da belirtildi. Finans asistanı kadrosu için iş ilanlarına başvuruda bulunacak adayların başvuru şartlarını taşımaları gerektiği, aksi halde bu şartlara uygun olmadığı tespit edilen adayların başvurularının iptal edileceği açıklandı. Kızılay finans asistanı alımı ilanında başvuru şartı olarak en az lisans mezunu olmak ve tercihen üniversitelerin işletme, iktisat, bankacılık ve finans, matematik bölümlerinden mezun olma şartı olduğuna yer verdi.

Kızılay Finans Asistanı Alımı Başvuru Şartları

 • Yazma ve konuşmada çok iyi seviyede İngilizce bilen,
 • Analiz, yorumlama ve raporlama yapabilen,
 • İletişim becerisi gelişmiş,
 • Analitik düşünme yeteneğine sahip olup problem çözme odaklı,
 • Seyahat engeli bulunmayan,
 • En az B seviyesi sürücü belgesine sahip ve aktif olarak araç kullanabilen,
 • MS Office (Word, Excel vb) programlarına iyi derecede hakim,
 • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli olmak

Kızılay Finans Asistanı Görevleri Nelerdir?

Türk Kızılayı’nın kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfası aracılığıyla kamuoyuna duyurulan iş ilanları arasında finans asistanı kadrosunda görevlendirilecek yeni personelin iş tanımı da açıklandı. Buna göre bu ilana başvuruda bulunacak adaylar arasından başvurusu kabul edilen adayların görevlerine başladığı andan itibaren yerine getirecekleri görevler şu şekilde sıralandı:

 • Program koordinatörlüğü bünyesinde yürütülen projeleri yakından takip etmek,
 • Projelerde yapılan harcamaların ve bordroların kontrolünü yapmak,
 • Finansal raporlamalar yapmak,
 • Kan bağışçıları ile yapılan finansal anlaşmaları takip etmek,
 • Program fonlarının, mali yılın sonuna kadar uygun bir şekilde kullanılmasını sağlamak için harcamaları izlemek,
 • Saha ofisleri ile yakın koordinasyon içerisinde çalışmak,
 • Sahada ve Merkezde görev yapan ve görevlerine yeni başlayan personele finansal konularda oryantasyon sağlamak ve yönlendirme yapmak

Kızılay’ın en az 4 bin TL maaşla istihdam edeceği finansal asistan iş ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların başvurularının kurumun resmi internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfası aracılığıyla kabul edileceği açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu