En Az 4 Bin TL Maaşla Belediyeye Memur Alımı Yapılacak! Başvuru Şartları Belli Oldu

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı olan ve kamuda iş arayan vatandaşları yakından ilgilendiren kamu personel alımı ilanı yayımlandı. Konya’da Kulu Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alımı ilanında hangi kadrolara kaç adet memur alımı yapılacağı da açıklandı. Ayrıca ilan detaylarında bu ilana başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Kulu Belediye memur alım ilanı başvuru şartları ve detayları hakkında merak edilen tüm bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Belediyelerde memur olarak çalışmak isteyenlerin başvuruda bulunabileceği ilanlar arasında Konya’da Kulu Belediye Başkanlığı tarafından belediye bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere memur alımı yapılacağı açıklandı. Kulu Belediye Başkanlığı’nın duyurduğu personel alımı ilanında, “Kulu Belediye başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.” açıklaması yapıldı.

Hangi Kadrolara Memur Alımı Yapılacak?

Konya’da Kulu Belediye Başkanlığı tarafından duyurulan personel alımı ilanında başvuru şartlarını taşıyan adayların hangi kadrolarda istihdam edileceği de belirtildi. Kadın ve erkek adayların başvuruda bulabileceği memur alımı ilanında alınacak kadrolar şu şekilde sıralandı:

 • Veri hazırlama ve kontrol işletmeni 2 yeni personel
 • Memur 6 yeni personel
 • Avukat 1 yeni personel

Veri hazırlama ve kontrol işletmeni ile düz memur kadrolarına yapılacak personel alımı ilanında adaylarda KPSS P3 puan türünde en az 50 puan alma şartının yer aldığı görüldü. Bunun dışında Kulu Belediye Başkanlığı bünyesinde daimi olarak istihdam edilecek personelde aranan genel ve özel başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı.

Belediye Memur Alımı Başvuru Genel Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan şartları taşımak
 • T.C. vatandaşı olmak
 • Kamu haklarını kullanmaktan mahrum bırakılmış olmamak
 • TCK 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar ile anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak
 • Mesleğini sürekli olarak yapmasına engel teşkil edebilecek akıl sağlığı veya bedensel engeli bulunmamak
 • İlan edilen kadrolar için belirtilen özel başvuru şartlarını taşımak
 • Başvuru yapılan kadroyu gösterir dilekçe beyan etmek

Belediye Memur Alımı Başvuru Özel Şartları

 • İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarı ile açıklanan öğrenim şartlarını taşımak
 • 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) alım yapılacak unvanlarda belirtilen puan türlerinden asgari KPSS puanını almış olmak
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak
 • Veri hazırlama ve kontrol işletmeni kadroları için yapılan başvurularda MEB onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak ve mezun olunan okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek

Başvuru şartlarını taşıyan adayların talep edilen belgeler ile birlikte 20 Nisan 2020 tarihinden 24 Nisan 2020 Cuma günü saat 17.00’ye kadar başvurularını tamamlamaları gerektiği açıklandı. Başvuruların Kulu Belediyesi’ne şahsen yapılacağı belirtildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu