En Az 4 Bin TL Maaşla 30 Sağlık Personeli Alımı Yapılacak! Başvurular Başladı

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan kamu personeli alımı ilanlarında sağlık personeli olarak görev yapmak isteyenleri yakından ilgilendiren iş ilanı yayımlandı. Gazi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan ilanda Gazi Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği’nde istihdam edilmek üzere sağlık personeli alımı yapılacağı bildirildi. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarına da ilan detaylarında yer verildi. En az 4 bin TL maaşla Gazi Üniversitesi Hastanesi’nde sağlık personeli olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren kamu personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü imzalı sağlık personeli alımı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Sağlık sektöründe çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren ilanda, “Üniversitemiz Hastanesi Başhekimliğinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4.maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’da Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’ da yer alan ek 2’nci maddenin (b) fıkrasına göre, 2018 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle, giderleri Özel Bütçeden karşılanmak üzere toplam 30 a det Sözleşmeli Personel alınacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Gazi Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı Başvuru Şartları

Kamu kurum ve kuruluşlarında sağlık personeli olarak görev yapmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da Resmi Gazete’nin güncel sayısında yayımlanan Gazi Üniversitesi 30 adet sözleşmeli personel alım ilanında açıklandı. Buna göre ilana başvuruda bulunacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şu şartları taşımaları gerektiği duyuruldu:

  • T.C. vatandaş olmak
  • Kamu haklarından mahrum olmamak
  • Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, devletin güvenliğine ve anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar ile ilgili kanunda açıklanan yüz kızartıcı suçlardan mahkum olmamak
  • Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi zihinsel veya bedensel engeli ile bulaşıcı hastalığı bulunmamak
  • Tercih edilen pozisyonunu karşısında yer alan şartları taşımak
  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak
  • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumu bulunmamak

Bu başvuru şartlarını taşıyan adaylarla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması gerektiği belirtildi. Bununla birlikte adaylarla hizmet sözleşmesi yapıldıktan sonra sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmelerinin iptal edileceği açıklandı.

Gazi Üniversitesi 30 Sözleşmeli Sağlık Personeli Başvuruları

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından kamuoyuna duyurulan 30 sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların üniversitesinin resmi internet adresi üzerinden üye girişi yaparak başvuru yapılacak pozisyon için gerekli evrakları sisteme eksiksiz olarak yükledikten sonra başvuru işlemlerini tamamlamaları gerektiği duyurusu yapıldı. Başvuru işlemlerinin sitem üzerinden nasıl yapılacağına ilişkin yardım dosyasının da yine üniversitenin resmi internet sitesi üzerinden erişime açıldığı bilgisi paylaşıldı.

Gazi Üniversitesi Hastanesi bünyesinde sağlık personeli olarak görev yapmak isteyen adayların ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvuruda bulunabileceği ve birden fazla başvuruda bulunduğu tespit edilen adayların başvurularının değerlendirilmeyeceği açıklandı. Başvuru işlemlerinin 01.04.2020 – 15.04.2020 tarihleri arasında yapılabileceği kamuoyuna duyuruldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. 3aydır işsizim işkur baş vurdum hastaneye temizlik gorevlisi olarak kurada çıkmadım lutfen yardımı olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu