Emekliye Ek Ödeme Müjdesi!

Emekliye Ek Ödeme Müjdesi! Ülkemizde yaklaşık olarak bulunan 12 milyon emekliye ek ödeme müjdesi geldi. Daha önce gelen haberlere göre emeklilere 2020 Ocak ayında emekli maaşlarına zam uygulanacak. Emekliler Ocak ayı maaşlarını zamlı olarak alacaklar. Emeklilere maaşlarına yapılan zamlardan sonra da müjdeli haber olarak ek ödemelerine de zem yapılacağı haberi geldi. Merkez enflasyon hedefine göre emekli maaşlarına Ocak ayında %8,46 oranında zam gelecek.

Emekliye Ek Ödeme Zammı Ne Kadar Olacak?

Emekliye Ek Ödeme Zammı Ne Kadar Olacak? Emeklinin yapılacak olan zam oranında enflasyon belirleyici olacak. Memur emeklileri toplu sözleşme zammına ilaveten 2019’un ikinci yarısında enflasyon yüzde 5’i aşarsa fark alacak. SSK ve Bağ- Kur emeklilerine de 2019’un ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşecek enflasyon oranında zam yansıtılacak. Merkez Bankası’nın enflasyon tahminlerine göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 8,46 zam, memur emeklilerine ise toplu sözleşme artışına ilaveten yüzde 3,46 fark göründü.

Ocak’ta ayrıca ek ödeme tutarları da yükselecek. Maaşın yüzde 4’ü-5’i oranında olan ek ödeme, yeni aylıktan hesaplanacağı için artacak. SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin ek ödeme dahil gelirinde 99,99 ile 498,06 lira arasında artış olacak. Ek ödemeli en düşük aylık bin 181 liradan bin 281 liraya çıkacak. En yüksek aylık da ek ödeme dahil 5 bin 887 liradan 498 lira artışla 6 bin 385 liraya ulaşacak.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu