Emeklilik Başvurusu Yapana 3 Maaş Avans

Emeklilik Başvurusu Yapana 3 Maaş Avans, Emekliliği gelmiş ve emeklilik başvurusu yapmış ve beklemekte olan vatandaşlarımıza müjdeli haber. Bu şekilde başvuru yapmış ve emekliliğinin onaylanmasını bekleyen vatandaşlarımız için sunulan ekstra bir avantaj mevcut olmaktadır. Bu vatandaşlarımız onaylanacak olan emekli maaşlarının üç katı kadar avans kullanabilecekler. Üstelik kullandıkları avansın geri ödemesi taksitle yapılabilme gibi avantajlarında mevcuttur.

Emeklilik başvurusu yapan vatandaşlarımıza özel olarak gerçekleştirilen bu sistem, onaylanması takdirde daha önceden emekli olmuş vatandaşlarımızda faydalanabileceklerdir. Emeklilik başvurularının onaylanmasını bekleyen vatandaşlarımıza verilecek olan 3 maaş avans miktarı yaklaşık olarak 6 bin lirayı bulmaktadır. Geri ödemeleri ise taksitler halinde ve sıfır faiz şeklinde olmaktadır.

Onay Gelirse Emekli Vatandaşlara da 3 Maaş Avans

Onay Gelirse Emekli Vatandaşlara da 3 Maaş Avans, emeklilik başvurusu yapmış ve onay bekleyen vatandaşlar için sağlanan imkandan onaylanması halinde daha önceden emekli olan vatandaşlarımızda faydalanabileceklerdir. Aynı şekilde 3 maaş avans ödemesi ve geri ödemesi taksit seçenekli, üstelik sıfır faiz seçeneği ile birlikte.

Emekli maaşının bağlanmasını bekleyen vatandaşlarımıza, uygulanan avans ödeme seçeneğini Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından gerçekleştirilmektedir. Yapılan ödeme üç asgari net maaş üzerinden hesaplanarak gerçekleştirilmektedir. Bu yılkı asgari ücret oranına göre yapılacak olan avans ödeme tutarı yaklaşık 6 bin lira kadar olmaktadır. Avansın geri ödemesi ise bağlanacak olan gelir ve aylıkların birikmiş tutarından fazla olan bölümü, daha sonra gelir ve aylıklardan 1/4 (yüzde 25) oranında kesilerek tahsil edilmektedir.

Emeklilik başvurusu yapan vatandaşın, avans ödemesinden faydalanabilmesi için aylığın 90 gün içerisinde henüz bağlanmamış olması gerekmektedir. Ayrıca yazılı başvuru işlemini yapması gereklidir. Mevcut olan emekli vatandaşlarımızda bu uygulamanın hayata geçirilmesini beklemektedirler. Avans ödeme sistemi mevcut emekliler içinde onaylandığı takdirde nakit sıkıntısı yaşayan emekli vatandaşlarımız da SGK’ya yazılı başvuru gerçekleştirerek maaşlarının 3 katına kadar avans talep etme hakkına sahip olabileceklerdir.

Emekli Maaşınız Neden Düşer?

Sağlık Raporu ile Emeklilik Mümkün mü?

Emekliye Düşük Faizli Kredi Verilecek mi?

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu