Emeklileri İlgilendiren Promosyon Ödemelerinin Nasıl Yapılacağı Netleşti

14.03.2020
679
A+
A-
Emeklileri İlgilendiren Promosyon Ödemelerinin Nasıl Yapılacağı Netleşti

Emekli maaşları promosyonları ile ilgili son bilgiler gündeme gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası’nın zamlı promosyon kampanyalarını açıklamalarının ardından, emeklilere ödenecek olan promosyon değerlerinin de ne kadar olduğu gündeme yansıdı. Yapılan promosyon zamları ardından, zam tutarlarının ne kadar olacağı konusu araştırmaya başlandı. 2020 yılında emeklilere ödenecek olan promosyon rakamı ise minimum 500 TL olarak belirlendi.

Diğer yandan zamlı promosyon ödemlerinden yeni ve eski dönem emeklilerinin tümünün yararlanacağı yönünde bilgiler aktarıldı. Emeklilik işlemleri sırasında hangi banka ile çalışmak istediklerini belirten emekliler, promosyon ödemlerinden faydalanabilecekler. Emeklileri ilgilendiren promosyon ödemleri hakkında tüm detayları haberimizden örenebilirsiniz.

Emeklilik Promosyonu Ödemlerinden Kimler Faydalanıyor

2020 yılı kapsamında zam uygulanan ve minimum 500 TL ‘ye çıkarılan emeklilik promosyonu ödemlerinden geçmiş tarihte emekli olan ve önümüzdeki dönemlerde emekli olmaya hak kazanacak olan bireylerin tümünün yararlanabileceği, SGK tarafından açıklandı.

SGK tarafından, sadece mevcut emeklilerin değil, emekli olmaya hak kazanan ve emeklilik başvuruları sırasında promosyon uygulaması sunan bankalardan biri ile çalışmak istediklerini belirten emekli adaylarının da minimum 500 TL promosyon ödemesi alacaklarına değinildi.

Emeklilik Promosyonu En Yüksek Ödeme Rakamları

SGK ve bankalar arasında yapılan anlaşma çerçevesinde, emeklilik prosmoyonu için belirlenen en yüksek ödeme rakamının 750 TL olarak belirlendiği açıklandı. Emeklilik promosyonuna ilişkin tutarlara yönelik yapılan açıklamalarda, emeklilerin maaş tutarlarına bağlı olarak 500 TL, 625 TL ve maksimum 750 TL değerinde promosyon ödemesi alacakları belirtildi.

Promosyon ödemlerinden emeklilere ek olarak dul aylığı ve yetim aylığı bağlanan vatandaşların da yararlanacakları açıklandı. Promosyondan yararlanmak için dul ve yetim aylığı başvurularınız sırasında, aylıklarınızı Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası kuruluşlarının birinden almak istendiğinizi iletmeniz, promosyon yararlanmak için yeterli olacaktır.

Emekliler Bankalarını Seçip, Nasıl Emeklilik Promosyonu Alabilirler?

2020 yılı emeklilik promosyonlarının zamlı değerler üzerinden verileceğinin ve yeni emeklilerin de bu promosyon ödemlerinden faydalanabileceklerinin haberinin verilmesi ile bankaların nasıl seçileceği ve promosyonların nasıl alınacağı merak konusu haline geldi.

SGK, emekli adayların promosyon yararlanmak için SGK’ya yapmış oldukları emeklilik başvurusu sırasında emekli maaşlarını Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası kuruluşlarının birinden almak istediklerini belirtmelerinin yeterli olacağına değindi. Emeklilik başvurusu sırasında maaşın yatacağı banka kuruluşunun tanımlanması ile promosyon ücretlerinin maaş kapsamında iletileceği vurgulandı.

Emekli Sandığından Emekli Olanlar Promosyondan Nasıl Yararlanıyor?

Emekli Sandığından emekli olan vatandaşların, emeklilik promosyonundan yararlanmak için SGK yerine emeklilik haklarını kazanmış oldukları iş yerlerine başvuru yapacakları açıklandı. Bu kapsamda vatandaşların emeklilik hakkı kazandıkları iş yerlerine, dilekçe ile maaş ödemlerini alacakları aracı banka kuruluşunun tercihini bildirmeleri gerektiği aktarıldı. SGK tarafından, Emekli Sandığı kapsamında emeklilik hakkı kazanmış vatandaşların ise emekli oldukları işyerlerine dilekçe detayında Vakıfbank, Ziraat Bankası veya Halk Bankası kuruluşlarının birinden emekli maaşı ödemesi almak istediklerini bildirerek yaptıkları başvuru sonucunda, emeklilik promosyon ödemlerinden faydalanacakları belirtildi.

Emeklilik Promosyonu Ödemesi İçin Bankaya Başvuru Yapılır Mı?

Emeklilik promosyon ödemlerinden yararlanmak için emeklilerin 2020 yılı içerisinde kendi tercihleri ile emeklilik hesaplarını Vakıfbank, Ziraat Bankası veya Halk Bankası kuruluşlarından birine taşıyarak, maksimum 750 TL promosyon ödemesinden faydalanma imkanı bulacakları bilgisi, bankalar tarafından açıklandı.

Bu imkandan yararlanmak için emeklilik maaşı aldığınız banka kuruluşu ile taahhüt koşullarınızın sona ermesi ardından, emeklilik cüzdanınız ve nüfus cüzdanınız ile kendinize en yakın Vakıfbank, Ziraat Bankası veya Halk Bankası şubelerinden birine ulaşım sağlayarak, emekli maaşınızı bu bankalara taşıyabilir, işlem sonunda emeklilik promosyonu ödemelerinden faydalanabilirsiniz.

SGK, Bağ-Kur Erkek Kadın Emeklilik Hesaplama Tablosu

Emeklilere Devletten Konut (Ev) Yardımı Kimler Alabilir?

Emekli Olunca Ne Kadar Maaş Alırım?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. hüseyin çelik dedi ki:

    Nasıl yanıltıcı bir haber bu. Türkiyede bu üç bankadan başka promosyon veren banka yokmuş algısı yaratılmış. Banka çok ve de üst sınır 750 tl değil