Emeklilere 100 TL Seyyanen Zam Meclis Komisyonunda Kabul Edildi

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kurulması ile SSK, Bağkur Emekli Sandığı tek çatı altında toplandı. Fakat kurumlar arası hala emekli aylığı bağlanması konusunda farklılıklar mevcut. Bu farkların giderilmesi için seyyanen zamlarla emekli maaşlarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.  En son 2015 Temmuz ayında maaşı  1000 liranın altında olan emeklilere 100 TL verilmiş,  maaşı bin lira ile bin 100 lira arasında olan SSK, Bağkur emeklilerinin maaşları da bin 100  liraya tamamlanmıştı.

Anadolu Ajansının haberine göre,  SSK ve BAĞKUR emekli maaşlarına 2016 yılının ocak ayından itibaren ayda 100 lira seyyanen zam yapılmasını da içeren yasa tasarısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.

Tasarıya, AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay imzasıyla verilen ve Hükümet’in Eylem Planı’nda yer alan iki konu da önergeyle eklendi. Buna göre, SSK ve BAĞKUR emeklilerine 2016 yılının Ocak ayından itibaren yapılacak zamma ilaveten ayda 100 lira seyyanen ödeme yapılmasını öngören önerge de kabul edildi.

****

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu