Emekli Zam Oranı 501 TL Olacak

Emekli Zam Oranı 501 TL Olacak, Emekli vatandaşlarımız için gelir kapısı sürekli açık olarak seyrediyor. Ülke olarak 12,3 milyon emekli vatandaşımız bulunmaktadır. Milyonlarca vatandaşımız Ocak ayı zammını heyecanla beklemeye başladı. Ocak ayı içerisinde hem emekli maaşlara zam gelecek hem de ek ödeme oranları artacaktır. Merkez Bankası’ndan gelen anket sonuçlarına göre emekli maaşı için zam oranı % 8,52 olarak beklenmektedir. Beklenen oranda zam gerçekleşirse emekli vatandaşlarımızın maaşlarına yansıyacak zam miktarları aşağıdaki gibi olacaktır.

2020 Ocak ayında beklenen zam oranına göre, 2019 yılının ikinci 6 aylık enflasyon oranına göre beklenen zam oranı % 8,52 olarak beklenmektedir. Beklenen oranda zam gerçekleşirse eğer SGK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına yansıyacak olan zam miktarları şöyledir.

Emekli Maaşlarına Yansıyacak Zam Miktarı Hesaplama

Emekli Maaşlarına Yansıyacak Zam Miktarı Hesaplama, 2020 Ocak ayında ayrıca ek ödemelere de % 4 – 5 oranında zamlı maaşlara eklenirse, maaşlara yansıyacak olan zam yükselmeye devam edecektir. SGK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına yansıyacak olan zam ile birlikte, ek ödemelerinde yansıması ile birlikte maaşlara en az 101TL en fazla 501TL zam yansımış olacaktır.

Ek ödeme dahil edildikten sonra en düşük Ocak 2020 emekli maaşı bin 181TL’den, bin 282TL’ye yükselmiş olacak. 2020 Ocak en yüksem emekli maaşı da ek ödeme ile birlikte 5 bin 887TL’den, 6 bin 388TL’ye yükselmiş olacaktır.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. yitirilen alım gücümüze,pansumanmı yapıyon yalaka medya.Her seferinde ayni metod,teknik değiştirin.Biz ne ocaklar,ne temmuzlar yaşadık,hep ayni yalanlarla.

  2. Emekliye 100 YTL aile yardımı, memur emeklilik 400 YTL. Hangi kanunlar eşitlik ilkesine. Türkiye dünya da en kötü ülkede yaşıyoruz. Sadece memurlar ve memur emeklilik var para. 3 ögrenci var. Maaş 1.300 YTL hangi kanun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu