Emekli Maaşları Bayramdan Önce Ödenecek mi?

Bilindiği gibi bu yıl Ramazan Bayramı 05 Temmuz 2016 tarihinde başlamakta ve 07 Temmuz 2016 tarihinde ise sona ermekte. Hal böyle olunca emekliler maaşlarının bayramdan önce ödenip ödenmeyeceği konusunu merak etmektedirler. Memur emeklisi maaşları bayramdan önce ödenecek mi? SSK emekli maaşları bayramdan önce ödenecek mi? Bağkur emekli maaşları bayramdan önce ödenecek mi?İşte cevabı:

2016 KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ EYLÜL EMEKLİ MAAŞLARININ YATACAĞI TARİHİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Ramazan Bayramından Önce Ödenecek Emekli Maaşları

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan yapılan duyuruya göre Memur emeklilerin maaşları bayramdan önce ödenecek. SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarının bayramdan önce ödenmesi ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. İşte SGK’dan emekli maaşlarının bayramdan önce ödenmesi hakkında duyuru:

Memur Emeklisi, Dul ve Yetimlerinin, Bayramın Birinci Günü Alacakları Maaşları Bayramdan Bir Gün Önce Ödenecek

29.06.2016

Memur Emeklisi, Dul ve Yetimlerinin, Bayramın Birinci Günü Alacakları Maaşları Bayramdan Bir Gün Önce Ödenecek

Sosyal Güvenlik Kurumundan, gelir ve aylık almakta olan memur emeklisi, dul ve yetimlerinden aylıklarını Ziraat Bankası’ndan alanların ödemeleri her ayın 1. ve 5. günleri arasında yapılmaktadır.

Bu kapsamdaki gelir ve aylıklar, 5 Temmuz Salı gününün, Ramazan Bayramı’nın 1. gününe denk gelmesi nedeniyle, 4 Temmuz Pazartesi (Arife) günü ödenecektir.

Böylece, emekli maaşlarını Ziraat Bankasından almakta olan 320 bin 246 memur emeklisi, dul ve yetimine, toplam 991 milyon 547 bin 972 lira 29 kuruş tutarında ödeme yapılmış olacak.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. SSK emeklilerini insan yerine koyan yokda ondan.maaşları bayram öncesi yatırılıyor.promosyon yasası hala çıkacak.sağlıkçılara olsa başbakan açıklar tak diye oluverir.hakim savcıya ha keza.isci emeklisi ne gelince teknik görüşmeler hala bitmez…..yazık hemde çok yazık.

  2. İyii akşamlar soruyorum bu ülkede acaba sadece memurlar ve memur emeklileri mi yaşıyor acaba?Saygılar

  3. Neden ssk ve bağ.kur emeklisinin ödenmeyecek bayramdan önce lütfen açıklayınız..

  4. Neden sk ve bağ.kur emeklisinin ödenmeyecek bayramdan önce lütfen açıklayınız..

  5. haziran ayı eflasyon oranı sizce ne çıkar uzmanım.sadece tahmini olarak.bilgi rica ediyorum.

  6. İyi gümler efendim,
    SGK – BAĞKUR Emeklilerinin Bayramdan önce Maşlarını alması için durum söz konusu değil.öyle anladım.Maşları yeni almış olmamızdan galıba efendim.

    1. SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarının bayramdan önce ödenmesi ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Sanırım ödenmeyecek. yeni bağlanmış olması ile alakalı değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu